mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat chce inwestować w Tychach

Fiat chce inwestować w Tychach

Włoski koncern, który produkuje w zakładzie w Tychach Fiata 500, planuje potężne wydatki na rozwój fabryki, która od 2009 roku będzie produkować pół miliona aut rocznie.

Fiat chce inwestować w Tychach

Fiat 500 odniósł niewątpliwy sukces w Europie. W ciągu tego roku Fiat zwiększył plan produkcji tego modelu z 40 do ponad 60 tys. sztuk a zamówień jest znacznie więcej, niż wynoszą zdolności produkcyjne zakładu w Tychach. Ta korzystna sytuacja skłoniła Włochów do myślenia o dalszym rozwoju. Prezes Fiata w Polsce, Enrico Pavoni informuje, że w 2007 r. wydatki inwestycyjne w Tychach wyniosą miliard złotych a kolejny rok przyniesie inwestycje na podobnym poziomie.

W przyszłym roku spółka zakłada dalszy wzrost produkcji. Planowane jest stworzenie nowych miejsc pracy, zaplecza socjalnego i powiększenie powierzchni magazynowych. Zakład w Tychach przypomina dziś wielki plac budowy, co związane jest z planowanym na 2008 roku uruchomieniem produkcji następcy Forda Ka. Obecnie trwa m.in. rozbudowa spawalni, budowa lakierni i hal magazynowych. Według planów, rocznie linię produkcyjną będzie opuszczać 120 tys. nowych Fordów Ka. W 2009 r. zakład w Tychach będzie wytwarzać łącznie około 500 tys. aut rocznie. Będzie to największa i najnowocześniejsza fabryka w tej części Europy.

Mimo dynamicznego rozwoju sprzedaży Fiata 500 w Europie, nie wiadomo dokładnie, kiedy będzie on dostępny w Polsce, prawdopodobnie nastąpi to już w najbliższych tygodniach.

Zobacz galerię zdjęć Fiata 500

Przeczytaj także:

Fiat 500 znowu nagrodzony (2007-10-29)

Fiat największym producentem samochodów (2007-09-11)

Milionowa Panda z Tychów (2007-09-06)


Podobne wiadomości:

Fiat największym producentem samochodów

Fiat największym producentem samochodów

Aktualności 2007-09-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.