mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat chce inwestować w Tychach

Fiat chce inwestować w Tychach

Włoski koncern, który produkuje w zakładzie w Tychach Fiata 500, planuje potężne wydatki na rozwój fabryki, która od 2009 roku będzie produkować pół miliona aut rocznie.

Fiat chce inwestować w Tychach

Fiat 500 odniósł niewątpliwy sukces w Europie. W ciągu tego roku Fiat zwiększył plan produkcji tego modelu z 40 do ponad 60 tys. sztuk a zamówień jest znacznie więcej, niż wynoszą zdolności produkcyjne zakładu w Tychach. Ta korzystna sytuacja skłoniła Włochów do myślenia o dalszym rozwoju. Prezes Fiata w Polsce, Enrico Pavoni informuje, że w 2007 r. wydatki inwestycyjne w Tychach wyniosą miliard złotych a kolejny rok przyniesie inwestycje na podobnym poziomie.

W przyszłym roku spółka zakłada dalszy wzrost produkcji. Planowane jest stworzenie nowych miejsc pracy, zaplecza socjalnego i powiększenie powierzchni magazynowych. Zakład w Tychach przypomina dziś wielki plac budowy, co związane jest z planowanym na 2008 roku uruchomieniem produkcji następcy Forda Ka. Obecnie trwa m.in. rozbudowa spawalni, budowa lakierni i hal magazynowych. Według planów, rocznie linię produkcyjną będzie opuszczać 120 tys. nowych Fordów Ka. W 2009 r. zakład w Tychach będzie wytwarzać łącznie około 500 tys. aut rocznie. Będzie to największa i najnowocześniejsza fabryka w tej części Europy.

Mimo dynamicznego rozwoju sprzedaży Fiata 500 w Europie, nie wiadomo dokładnie, kiedy będzie on dostępny w Polsce, prawdopodobnie nastąpi to już w najbliższych tygodniach.

Zobacz galerię zdjęć Fiata 500

Przeczytaj także:

Fiat 500 znowu nagrodzony (2007-10-29)

Fiat największym producentem samochodów (2007-09-11)

Milionowa Panda z Tychów (2007-09-06)


Podobne wiadomości:

Fiat największym producentem samochodów

Fiat największym producentem samochodów

Aktualności 2007-09-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando