mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat coraz bliżej przejęcia Jagura i Land Rovera?

Fiat coraz bliżej przejęcia Jagura i Land Rovera?

Według doniesień prasowych Fiat wspólnie z firmą Tata Motors widziani są jako przyszli właściciele niechcianych przez Forda marek Jaguar i Land Rover. Oferta zakupu złożona przez włosko-indyjski duet ma opiewać na sumę 1,5 miliarda dolarów.

Fiat coraz bliżej przejęcia Jagura i Land Rovera?
Według włoskiej gazety „Finanza e Mercati”, która niestety nie ujawnia źródła pochodzenia tej informacji, Fiat z Tata Motors poczynił już pierwsze kroki zmierzające do przejęcia dwóch marek z fordowskiego sojuszu Premier Automotive Group (PAG). Obie firmy już wcześniej wskazywane były przez media jako potencjalni nabywcy.

Land Rover i Jaguar miałyby zostać odkupione za sumę 1,5 mld dolarów. Jak pisze dalej na swoich stronach gazeta, minimalny pakiet większościowy akcji obu brytyjskich marek miałby należeć do koncernu z Turynu.

Według wcześniejszych informacji Ford zamierza poczekać ze wstępnym wyborem ewentualnego nabywcy do 30 września. Obok Fiata i Tata Motors wśród gotowych do przejecią Land Rovera i Jaguara wymienia się kilka firm prywatnych: Cerberus (od niedawna właściciel Chryslera), One Equity Partners (dyrektorem zarządzającym jest były CEO Forda - Jacques Nasser), Ripplewood Holdings (główne skrzypce odgrywa tam Tom Stallkamp, były prezes Chryslera) czy Texas Pacific Group.

Czytaj także:

Kto kupi Jaguara? 2007-08-06

Podobne wiadomości:

Twarda sztuka

auto motor i sport 0000-00-00

Szybko rosnący w lusterku wstecznym kompakcik, i to najmniejszy z najmniejszych - tego dawno nie było. Fiat Panda 100 HP sprawi, że przestaniemy lekceważyć drogowy plankton i częściej będziemy spoglądać do tyłu.

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

~Szymon 2008-01-10

A ja myśle że Fiat to tylko kwiatek do kożucha dla firmy Tata, bo powiedzenie europejczykom wprost że indyjska firma kupuje te marki mogłoby wywołać szok ;-)

~leszek 2007-09-04

Paweł i seeker mają racje. Odrazu jakość nie musi spaść, może być ta sama, a nawet lepsza jak będą z głową organizować wszystko. Wiem że Alfa i Lancia się szykują do USA, wiec jakby mieli Jaga i Landrovera, to mieli by ich sieć dilerską ! W tym przejęciu nie ma nic złego, w końcu VW ma Lamborghini i Bugatti. Oby tylko Fiat czegoś ine zepsuł, nie oszczędzał na jakości i technice, tylko tego się boje. Świat motoryzacyjny bez Land Roverów i Jag-ów byłby już inny. Nie ten sam. Leszek P.

~Pawel 2007-09-02

Zgadzam sie z Seeker'rem. Czy ktos wie, że np. Volvo należy do Forda? I co? Sprzedaje się świetnie i wypuszcza nowe modele. Wg. mnie Fiatowi potrzebna jest marka Land Rover, bo on sam nie jest w stanie stworzyć terenowego auto pod marką FIAT, Lancia ani Alfa (przykład to Sedici - słaba sprzedaż). Zakup tych marek może wiązać się również z planami wejścia Alfy na rynek amerykański. Może skorzystają z siec dealerów.

~seeker 2007-09-01

Po Fiacie można sie jeszcze wiele dobrego spodziewać. Tak prestiżowe marki jak Jaguar i Land Rover zawsze wprowadzą do Fiata jakąś jakość co przełoży się na reszte modeli. Nie można zapominac że samochody produkują przede wszystkim ludzie. Jeśli zarówno Jaga i Land Rovera będą robić Ci sami ludzie to nie mam powodów do obaw.

~wac 2007-09-01

Szkoda że Jaguar i LandRover są na granicy upadniecia, bo to świetne firmy, prestiżowe i z renomą. Najlepiej jakby przejął je Mercedes czy BMW. Chyba te firmy upadną. Lancia Thesis nie jest złym autem, a Alfa wcale nie ma złych silników wręcz odwrotnie. Panda 4x4 nie służy do ścigania i małe silniki jej wystarczą.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.