mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat ma chrapkę na Opla

Fiat ma chrapkę na Opla

Jak informują niemieckie media, Fiat jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do przejęcia Opla. Jeśli pogłoski się sprawdzą, oznaczać będzie to raczej koniec ewentualnej współpracy włoskiego koncernu z Chryslerem.

Fiat ma chrapkę na Opla
Niemieckie media powołują się na Klausa Franza, szefa rady zakładowej Opla, według którego to Fiat jest obecnie najbliżej przejęcia będącego w trudnej sytuacji finansowej Opla. Jednocześnie Franz podkreśla jednak, iż taki wybór nie byłby korzystny dla niemieckiej marki. Przede wszystkim sytuacja finansowa Fiata wcale nie jest jakaś stabilna i wkrótce również może mieć kłopoty z płynnością. Po drugie, Fiat i Opel obecnie konkurują ze sobą w różnych segmentach rynkowych i po jakimś czasie po przejęciu, najpóźniej po wyborach do Bundestagu, Fiat mógłby pokazać swoje prawdziwe oblicze, redukując na przykład zatrudnienie w fabrykach należących do Opla.

Opel poszukuje dość intensywnie inwestora, gdyż tylko znalezienie odpowiedniego zapewni uzyskanie pomocy od niemieckiego rządu. Taki warunek postawiła bowiem pod koniec marca kanclerz Niemiec, Angela Merkel, obiecując wówczas odpowiednie wsparcie firmie.

Fiat jednak nie jest jedynym zainteresowanym. Kilka dni temu informowaliśmy, iż wśród potencjalnych inwestorów jest co najmniej sześć firm. Dziś niemieckie media informują, że wśród zainteresowanych przejęciem Opla są również amerykański inwestor finansowy Cerberus, będący obecnie właścicielem Chryslera oraz konsorcjum złożone z austriacko-kanadyjskiego koncernu Magna oraz rosyjskiego producenta GAZ.

Podobne wiadomości:

Saab poza General Motors?

Saab poza General Motors?

Aktualności 2009-02-20

Nowy konkurent Panamery?

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Greg 2009-04-24

Mają szczęście że Fiat. Mają jeszcze na widoku GAZ-a (słyszałem co prawda że chodzi jednak o WAZ)

~Dobrze, że Fiat....a nie chiny, korea, tajwan czy 2009-04-24

Dobrze, że Fiat....a nie chiny, korea, tajwan czy indie :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.