mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat nagrodzony

Fiat nagrodzony

W ostatnim czasie Fiat odnosi same sukcesy. Ulokował w Polsce kilka najważniejszych inwestycji, a poziom produkcji stale rośnie. Za swoje działania Fiat Auto Poland został wyróżniony kilkoma prestiżowymi nagrodami biznesowymi. 

Fiat nagrodzony
Koncern Fiat jest obecny w Polsce już ponad 85 lat i wniósł znaczący wkład w rozwój polskiej gospodarki i przemysłu motoryzacyjnego, a w 2007 roku największa spółka z Grupy Fiata w Polsce, Fiat Auto Poland obchodziła piętnastolecie. Grupa Fiat jest jednym z największych inwestorów zagranicznych w Polsce i jednym z czołowych polskich eksporterów. Obecnie liczy 19 spółek i zatrudnia około 12 tys. osób, co czyni z niej prawdziwego giganta. W tym roku Fiat planuje wyprodukować w Tychach pół miliona aut, co ugruntowuje tylko jego pozycję lidera polskiej motoryzacji.

Działalność Fiata została doceniona i został on uhonorowany m.in. "Oskarem Polskiego Biznesu", który trafił do prezesa koncernu Sergio Marchionne. Kapituła Polskiego Klubu Biznesu dostrzegła wkład koncernu na przestrzeni minionych kilkudziesięciu lat działalności w rozwój polskiej gospodarki, szczególnie w sektorze motoryzacyjnym.

To jednak nie jedyna nagroda, Fiat otrzymał także prestiżowy tytuł "Tego, który zmienia polski przemysł". Spółka Fiat Auto Poland otrzymała wyróżnienie za długoletni, konsekwentny rozwój i inwestycje w Polsce, wpływające nie tylko na krajowy rynek, ale na całą gospodarkę.

Fiat otrzymał także kolejne wyróżnienia za jeden z produkowanych w Tychach "Samochodów roku", czyli Fiata 500. 8 lutego w hotelu Sheraton w Warszawie miała miejsce uroczystość podsumowania plebiscytu na najlepsze samochody roku 2007 zdaniem czytelników tygodnika "Motor" i miesięcznika "Auto Moto" oraz  miesięcznika "Twój Styl". W najważniejszej kategorii dla producentów i importerów samochodów w Polsce, premiera motoryzacyjna Roku 2007 tytuł "Auto Lider 2007" zdobyła właśnie 500-ka.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Artur 2008-02-14

Czy ktoś z Was ma Grande Punto Sport 130KM? Możesz napisać coś o hamulcach? I o obsłudze w serwisach ASO?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.