mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat najbardziej ekologiczny

Fiat najbardziej ekologiczny

Fiat po raz kolejny potwierdza, iż jest najbardziej ekologiczną marką na rynku europejskim. Już dziś, jako jedyna marka, spełnia europejskie założenia co do emisji dwutlenku węgla na rok 2015.

Fiat najbardziej ekologiczny
Fiat Automobiles jest od dwóch lat liderem w zakresie ograniczania emisji CO2 wśród 25 najczęściej sprzedawanych marek w Europie. Średnia emisja CO2 w samochodach sprzedanych w pierwszej połowie 2009r. wyniosła 129,1 g/km (jeszcze 6 miesięcy temu było to 133,7 g/km). Tym samym Fiat jest już dziś jedyną marką, która siąga średnie europejskie założenia na 2015 rok, czyli 130 g/km.

Rekord 129,1 g/km ustanowiony przez Fiata został uznany przez firmę JATO, światowego lidera w dziedzinie doradztwa i badań z zakresu motoryzacji. W pierwszej dziesiątce, Fiat wyprzedza następujące marki: Toyota (132,9 g/km), Peugeot (134,5 g/km), Citroen (138,1 g/km), Renault (138,9 g/km), Ford (140,4 g/km), Opel (149,5 g/km), Volkswagen (152,5 g/km), Audi (162,6 g/km) i Mercedes (178,8 g/km). Poza tym Fiat Group Automobiles jest pierwszy w klasyfikacji koncernów (132,9 g/km), przed Toyotą, PSA, Renault i Hyundai.

Fiat jest również liderem w tej dziedzinie na poziomie lokalnym. W 8 z 27 państw włoska marka może pochwalić się najniższą średnią emisją CO2, a w kolejnych 19 znajduje się w pierwszej trójce. Znaczący wkład w ten wynik stanowi ogromny wzrost użycia metanu, który okazuje się być najbardziej ekologicznym z paliw. W pierwszej połowie 2009 roku sprzedanych zostało ok. 65.000 samochodów Fiat Natural Power, wykazujących emisję CO2  na średnim poziomie 115,8 g/km.

Pozycja Fiata jako lidera europejskiego rynku może się utrzymać w kolejnych latach. Wprawdzie Włosi nie angażują się na razie zbyt mocno w segment hybryd czy pojazdów elektrycznych, jednak systematycznie wprowadzają inne technologie ograniczające emisję CO2. Najnowszym takim rozwiązaniem jest rodzina silników Multiair, stosowana w silnikach benzynowych, będąca w stanie zagwarantować ograniczenie emisji CO2 aż do 10%. Pojawia się nowa klasa silników diesel Common Rail Multijet, która zadebiutuje w Punto Evo i zostanie stopniowo zastosowana we wszystkich samochodach Grupy Fiat.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat CO2 ekologia MultiAir

Podobne wiadomości:

Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce

Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce

Aktualności 2017-06-10

MiTo z silnikiem MultiAir – szczegóły

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Herman 2009-09-21

ale jak byś popatrzył to Fiat jest na pierwszym miejscu w pod względem zawartości Co2 na jeden samochód. z Tego co pamiętam Fiaty zawsze były ekologiczne (nie mówię o 126 czy 125 ale o tych nowszych) - to chyba dobrze że chcą się promować ekologią? I przy okazji pomagają się pozbyć starego samochodu....

~pojarek 2009-09-19

Zwracam uwagę, że chodzi tutaj o średnią emisję ze wszystkich sprzedanych samochodów. Jeśli trzon sprzedaży Fiata stanowią samochody małe (co za tym idzie, o niskiej emisji), to średnia emisja jest niska. Ale dla indywidualnego nabywcy, nie znaczy to wcale, że pojedynczy egzemplarz Fiat jest jakoś szczególnie mniej emisyjny niż porównywalny samochód innego producenta.

~Herman 2009-09-18

Fiat robi się co raz bardziej ekologiczny... Nie dość że tą emisję spalin ma najniższą to jeszcze przy zakupie nowego samochodu mogą wziąć twoj stary i go zezłomować a ty za to zniżkę dostaniesz (ekrabat to się nazywa)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.