mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat nie jest zainteresowany Oplem

Fiat nie jest zainteresowany Oplem

Pojawiające się informacje o możliwości sprzedaży marki Opel przez General Motors, wywołały olbrzymią falę przeróżnych spekulacji. Z grona potencjalnych nabywców tej niemieckiej marki wycofuje się jednak oficjalnie Fiat.

Fiat nie jest zainteresowany Oplem
Choć władze General Motors stanowczo zaprzeczają, jakoby amerykański koncern chciał się pozbyć niemieckiej marki i jej brytyjskiego odpowiednika (Vauxhall), to jednak nie można niczego stanowczo w tej kwestii przesądzać. Już w 2009 roku wydawało się, że Opel przestanie być cząstką, będącego wówczas w poważnych tarapatach finansowych, giganta motoryzacyjnego, jednak po długich negocjacjach ostatecznie wszelkie rozmowy zostały zerwane i kanadyjsko-rosyjskie konsorcjum (Magna International i Spierbank) zostały na lodzie. Być może, pamiętając o tamtych wydarzeniach, władze GM nie chcą powtórki z rozrywki i wolą wszelkie kwestie uzgadniać w tajemnicy.

Wśród potencjalnych chętnych na przejęcie Opla znalazły się ciekawe propozycje. Jak spekulują niemieckie media zainteresowanym jest nawet Volkswagen, który, gdyby doszło do takiej transakcji, miałby w swoich rękach dwie najbardziej popularne niemieckie marki. Z tego względu takie przejęcie wydaje się jednak mało prawdopodobne. Dlatego coraz częściej na giełdzie przewijają się także chińskie koncerny motoryzacyjne, jednak ponieważ nie ma w tych spekulacjach jednej konkretnej firmy, trudno poważnie je traktować. Z pewnością taka transakcja pozwoliłaby potencjalnemu chińskiemu nabywcy bardzo mocno zaistnieć na Starym Kontynencie.

Z listy zainteresowanych raczej na pewno trzeba usunąć Fiata, który był wymieniany wśród chętnych na przejęcie Opla przed dwoma latami. O tym, że włoski koncern nie jest zainteresowany dziś nabyciem Opla, przekonywał sam szef koncernu Fiat, Sergio Marchionne. Według niego Fiat jest teraz mocno zaangażowany w dokończenie transakcji przejmowania Chryslera, rozwijanie współpracy z tym amerykańskim koncernem, no i w wejście na amerykański rynek. Rozpoczęto właśnie rozmowy w sprawie przejęcia 2% udziałów w tym koncernie, jakie znajdują się w rękach rządu Kanady oraz władz niektórych prowincji. Do końca roku Włosi chcą być w posiadaniu 57% akcji Chryslera.

Jeśli na rynku nie pojawi się żaden poważny kontrahent, to nawet, jeśli General Motors będzie chciał rzeczywiście pozbyć się Opla, może okazać się, że będzie mieć z tym dość poważne trudności.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel Fiat General Motors przejecie

Podobne wiadomości:

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Aktualności 2017-08-30

Opel Insignia Country Tourer w polskich salonach - ile kosztuje?

Opel Insignia Country Tourer w polskich...

Aktualności 2017-08-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic