mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat nie jest zainteresowany Oplem

Fiat nie jest zainteresowany Oplem

Pojawiające się informacje o możliwości sprzedaży marki Opel przez General Motors, wywołały olbrzymią falę przeróżnych spekulacji. Z grona potencjalnych nabywców tej niemieckiej marki wycofuje się jednak oficjalnie Fiat.

Fiat nie jest zainteresowany Oplem
Choć władze General Motors stanowczo zaprzeczają, jakoby amerykański koncern chciał się pozbyć niemieckiej marki i jej brytyjskiego odpowiednika (Vauxhall), to jednak nie można niczego stanowczo w tej kwestii przesądzać. Już w 2009 roku wydawało się, że Opel przestanie być cząstką, będącego wówczas w poważnych tarapatach finansowych, giganta motoryzacyjnego, jednak po długich negocjacjach ostatecznie wszelkie rozmowy zostały zerwane i kanadyjsko-rosyjskie konsorcjum (Magna International i Spierbank) zostały na lodzie. Być może, pamiętając o tamtych wydarzeniach, władze GM nie chcą powtórki z rozrywki i wolą wszelkie kwestie uzgadniać w tajemnicy.

Wśród potencjalnych chętnych na przejęcie Opla znalazły się ciekawe propozycje. Jak spekulują niemieckie media zainteresowanym jest nawet Volkswagen, który, gdyby doszło do takiej transakcji, miałby w swoich rękach dwie najbardziej popularne niemieckie marki. Z tego względu takie przejęcie wydaje się jednak mało prawdopodobne. Dlatego coraz częściej na giełdzie przewijają się także chińskie koncerny motoryzacyjne, jednak ponieważ nie ma w tych spekulacjach jednej konkretnej firmy, trudno poważnie je traktować. Z pewnością taka transakcja pozwoliłaby potencjalnemu chińskiemu nabywcy bardzo mocno zaistnieć na Starym Kontynencie.

Z listy zainteresowanych raczej na pewno trzeba usunąć Fiata, który był wymieniany wśród chętnych na przejęcie Opla przed dwoma latami. O tym, że włoski koncern nie jest zainteresowany dziś nabyciem Opla, przekonywał sam szef koncernu Fiat, Sergio Marchionne. Według niego Fiat jest teraz mocno zaangażowany w dokończenie transakcji przejmowania Chryslera, rozwijanie współpracy z tym amerykańskim koncernem, no i w wejście na amerykański rynek. Rozpoczęto właśnie rozmowy w sprawie przejęcia 2% udziałów w tym koncernie, jakie znajdują się w rękach rządu Kanady oraz władz niektórych prowincji. Do końca roku Włosi chcą być w posiadaniu 57% akcji Chryslera.

Jeśli na rynku nie pojawi się żaden poważny kontrahent, to nawet, jeśli General Motors będzie chciał rzeczywiście pozbyć się Opla, może okazać się, że będzie mieć z tym dość poważne trudności.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel Fiat General Motors przejecie

Podobne wiadomości:

Wstaw pięćsetkę do salonu

auto motor i sport 0000-00-00

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Aktualności 2017-08-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando