Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat numerem 2 na świecie?

Fiat numerem 2 na świecie?

Posługując się terminologią piłkarską, można powiedzieć, że Fiat prowadzi intensywną politykę transferową. Jak się okazuje Chrysler i Opel to nie jedyne obiekty zainteresowania włoskiego koncernu. Nawiązana została właśnie współpraca z chińskim producentem Guangzhou Automobile.

Wprawdzie Fiat jest obecnie zaangażowany w walkę o przejęcia Opla, to nie przeszkodziło mu to jednocześnie doprowadzić do zakończenia negocjacji z nowym chińskim partnerem. Jak podaje chiński dziennik "Shanghai Securities News", cytując dyrektora generalnego chińskiej firmy Guangzhou Automobile, obie spółki będą współpracować przy produkcji nowych modeli. Ile oraz jakie modele będą wytwarzane we współpracy, na razie nie wiadomo. Rozmowy w tej kwestii nie zostały jeszcze zakończone.

Powołując się na rządowy dokument gazeta podaje, że obie firmy zainwestują w sumie 450 milionów euro, nie podaje jednak, jak rozłoży się ta suma na obie strony.

Jeśli wszystkie plany Fiata co do przejęć powiodą się, wówczas jest szansa, że osiągnięty zostanie cel postawiowy przez szefa włoskiego koncernu, Sergio Marchionne, aby Fiat w niedługim czasie został numerem dwa światowej sprzedaży za Toyotą.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat Chiny auto z Chin rynek chiński

Podobne wiadomości:

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Fiat Fullback - ceny na polskim rynku

Fiat Fullback - ceny na polskim rynku

Aktualności 2016-06-06

Komentuj:

~rene 2009-06-15

nie wydaje mi się ze nie mają kasy wykupili już jedną dużą firmę samochodową robią eko-rabaty to juz jest coś. Ceny modeli nie są drogie a i jeszcze są przyjazdne(jesli można tak to nazwać) dla środowiska.

~Jasne, a skąd wezmą hajs żeby kupić te wszystkie 2009-05-22

Jasne, a skąd wezmą hajs żeby kupić te wszystkie firmy ? Przecież Fiat ledwo ma kasę na Chryslera...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda RX-9 w 2020 roku
Mazda RX-9 w 2020 roku
Dobra wiadomość dla fanów japońskiej motoryzacji oczekujących na Mazdę RX-9. Samochód pojawi się na rynku, ale zanim wjedzie na drogi minie jeszcze trochę czasu. Wstępna data premiery dopiero za cztery lata.