mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat odkupuje Ferrari

Fiat odkupuje Ferrari

Włoski koncern Fiat zamierza odkupić pozostałe 11,7 procent akcji producenta luksusowych samochodów Ferrari, które są w posiadaniu Mediobanca. Akcje te zostały sprzedane w 2002 roku, aby pokryć długi będącego w kryzysie Fiata.

Fiat odkupuje Ferrari

Sergio Marchionne, CEO koncernu Fiat podał dziennikarzom taką informację podczas prezentacji fabryki, która wchodzi w skład spółki joint venture prowadzonej z francuskim PSA, gdzie będą produkowane małe minivany. Potwierdził on także informację, że kooperacja może także rozszerzyć się na wspólną produkcję samochodów.

Koncern przeszedł poważną restrukturyzację po tym jak w 2002 roku wpadł w poważne tarapaty finansowe. Podpisał wtedy dużo umów dotyczących współpracy, tak samo jak wiele innych producentów samochodów, aby maksymalnie obciąć koszty produkcji, a następnie maksymalizować sprzedaż nowych modeli.

Mediobanca ogłosiło ostatnio, że zamierza pozbyć się reszty z posiadanych jeszcze 11,7 procent akcji Ferrari, wobec czego zgłosiło się bardzo wielu prywatnych inwestorów. Na początku tego miesiąca Luca Cordero di Montezemolo, prezes Fiata oraz Ferrari, zapowiedział, że koncern odkupi te akcje we właściwym czasie.

W 2002 roku za kwotę 988,2 milionów dolarów Fiat sprzedał 34 procent akcji grupie banków dowodzonych przez Mediobanca. Do tej pory inwestor sprzedał większość udziałów, z których pozostało mu wspomniane 11,7 procent. 

Czytaj także:

Schumacher ponownie najlepszy (2006-05-08)

Kabriolet Punto (2006-05-05)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari

Podobne wiadomości:

70. urodziny marki Ferrari

70. urodziny marki Ferrari

Samochody luksusowe 2017-03-13

W 2017 roku mija 70 lat od momentu, kiedy Enzo Ferrari zbudował swój pierwszy drogowy samochód. 

Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i najszybsze w historii

Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i...

Samochody luksusowe 2017-02-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.