mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat powalczy o Ducati?

Fiat powalczy o Ducati?

Niedawno świat motoryzacyjny obiegły informacje o powoli szykującym się przejęciu włoskiej firmy Ducati. Włoski producent motocykli miałby być wykupiony przez Audi. Zanosi się jednak, że producent z Inglostad będzie miał poważnego konkurenta.

Fiat powalczy o Ducati?
Przy okazji sprzedaży marki Ducati pojawiły się również plotki, że marką zainteresowany jest Mercedes-Benz, a konkretnie AMG, które w zeszłym roku rozpoczęło współpracę z Ducati. Jak się jednak okazało Daimler zaprzeczył informacją mówiącym, ze jest zainteresowany kupnem Ducati. Następnie do gry miało wkroczyć Audi, podobno z poważną ofertą. Jednak producent z Ingolstad w wyścigu o kupno Ducati może mieć bardzo poważnego konkurent w postaci koncernu Fiata.

Lapo Elkann, brat prezesa Fiata, Johna Elkanna uważa się za patriotę i stwierdził, że kupno Ducati to po prostu zabezpieczenie włoskiej marki przed dostaniem się w niepowołane ręce. Przeszkodą przed kupnem Ducati może być cena, jaką trzeba będzie zapłacić za markę z Bolonii, która podobno wynosi miliard euro. Elkann zdradził magazynowi Panaorama Icon, że jest wstanie zgłosić swą ofertę jeśli tylko Ducati obniży cenę.

Jakie są szanse Fiata na kupno Ducati? Duże. Jeśli tylko włoska marka motocyklowa obniży cenę. Włosi z Turynu zrobią wszystko by jedna z najbardziej znanych marek motocyklowych pozostała we włoskich rękach. Fiat nie będzie porywał się na Ducati, które będzie żądać astronomicznej ceny, wszystko przez to, że w 2009 Fiat wykupił Chryslera i zwyczajnie może nie mieć tak dużej kwoty by zapłacić za Ducati. I tu pojawia się Audi, które poprzez koncern Volkswagen takie pieniądze może wyłożyć na stół.

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Premiery 2018-01-15

Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!

Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!

Premiery 2018-06-20

Komentuj:

Pacio 2012-04-14

Ja raczej myślę że to Audi kupi Ducatti a jak wiadomo VAG ma już jedną włoską markę czyli Lambo.

~Andrew 2012-04-06

Bogu co boskie, a Włochom co włoskie. Tak powinno być. Nienaganne kształty i pojazdy z charakterem to domena włochów i jeśli Fiat kupi Ducati to nadal tak będzie. Była by to ciekawa inwestycja poszerzająca zakres marki.

carmati 2012-04-05

Ducati w rękach Fiata to jedyne słuszne wyjście. Ta marka nie powinna opuszczać Włoch. Tylko koncern Fiata może zapewnić odpowiedni rozwój i zachowanie włoskiej duszy w tych motocyklach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando