mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat przewiduje wzrost

Fiat przewiduje wzrost

Włoski koncern Fiat przewiduje w tym roku znaczny wzrost swoich udziałów we Włoszech i Europie. W Italii producent wspólnie z należącymi do niego markami Alfa Romeo i Lancia zamierza zwiększyć udział o 5, zaś w Europie o 8 procent.

Fiat przewiduje wzrost
W ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2007 roku grupa Fiat sprzedała łącznie 567 400 samochodów. Jeśli koniunktura na rynku będzie nadal sprzyjająca dla włoskiej marki wówczas jej udział w Europie zwiększy się do 11 procent.

Również w Azji chcą Włosi poprawić swoje dotychczasowe wyniki. Dla przykładu w Indiach Fiat zamierza sprzedawać nowy model z segmentu aut małych, który kosztować ma nie więcej niż 2 500 USD. W ten sposób producent chce zmusić do przesiadki ze skuterów i motorów do samochodów blisko 45 mln Hindusów.

Aby osiągnąć zamierzone cele Fiat będzie musiał dodatkowo zwiększyć roczny wolumen produkcyjny z 1,4 mln do 3,5 mln pojazdów.

Dowiedz się więcej o marce Fiat

Czytaj także:

Nowy diesel Fiata 2007-06-15

Fiat 500 w nowych wersjach 2007-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross