mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat razem z PSA kontra VW?

Fiat razem z PSA kontra VW?

Siły w świecie motoryzacji coraz bardziej rozkładają się na wielkie aliansy. Według plotek koncern Fiata może zacieśnić współpracę z PSA aby skuteczniej konkurować z koncernem VW.

Fiat razem z PSA kontra VW?
Od kilku lat spekuluje się o tym, że koncern Fiat oraz PSA zamierzają się połączyć. W ostatnim wywiadzie CEO Fiata, Sergio Marchionne powiedział, że obserwuje francuski koncern. Dodał też, że w Europie potrzebna jest przeciwwaga dla koncernu Volkswagena, który w rękach ma prawie 1/4 rynku.

Kilka dni później szefostwo PSA zapowiedziało, że jest całkowicie otwarte na propozycje aliansu, musi najpierw znaleźć odpowiedniego partnera.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat PSA

Podobne wiadomości:

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Aktualności 2017-11-20

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Aktualności 2017-08-30

Komentuj:

~radush 2012-02-12

To, że współpracował wiesz nie tylko ty. Mylisz się mówiąc że nie ma tego efektów. A świetne samochody użytkowe powstałe w wyniku współpracy z PSA? Myślę że jeśli chodziło o współpracę, to mieli na myśli jakieś konkretniejsze działania niż wymianę silników, chociaż i to jest dobre działanie. Mylisz się także nie doceniając możliwości finansowych Fiata które są dość duże. Chodzi mi o cały koncern.

~Arek 2012-02-06

przecież Fiat juz współpracował z PSA ,tak samo z Suzuki czy Oplem. Taka współpraca to jak stosunek na odległość, niby jest ale korzyści mało widoczne. Wystarczy popatrzeć na obecne owoce takich umów, żadnych sukcesów! Co innego przejecia czy połączenia dwóch firm a co innego jakaś częściowa współpraca. Trzeba sobie zdać sprawę że te dwa koncerny dalej będą dla siebie konkurentami więc chętnie nie będą się dzielic swoimi "nowościami". Co najwyżej wymienią się silnikami. Gdyby chodziło o całkowite połączenie czyli Fiat przejmuje akcje PSA a PSA akcje Fiata i tworzy się jedna spółkę, łączy się centra badawczo rozwojowe, ma się większą siłę przy zakupach podzespołów itp. to wówczas taki koncern byłby realna konkurencją ale takie scisłe połączenie jest raczej nie możliwe biorac pod uwagę sytuacje finansowe obu firm. Zresztą nawet duża liczba sprzedanych samochodów nie gwarantuje zysków, takie Porsche duzo nie sprzedaje a zyski ma duzo większe niż niejeden gigant sprzedaży.

~Andrew 2012-02-04

Gdyby doszło do takiej współpracy to konkurencja musi się bać. Fiat ostatnio nie próżnuje i coraz częściej czytamy o jakiejś nowości włoskiego koncernu, więc nic dziwnego że PSA jest chętne do podjęcia szerszej współpracy. Skoro nawet bardzo silne Volvo chcę współpracować z Fiatem to koncerny muszą mieć świadomość że przyniesie to wiele korzyści.

Fiatmaniak 2012-02-02

Miraż Fiata z Chryslerem wyszedł bardzo dobrze amerykańska marka wróciła do gry w wielkim stylu a USA a teraz szykuje się do podbicia Chin, Suzuki montuje włoskie silniki w swoich autach więc i PSA upatruje szansę we współpracy z Fiatem. Włoska marka jest bardzo silna co potwierdzają pozycje marek z grupy Fiata w przeróżnych rankingach tak więc potencjalna spółka Fiat-PSA może mocno zamieszać na rynku.

~drupi 2012-02-01

Współpracują w zakresie aut użytkowych więc dalszy rozwój kooperacji wydaje się naturalny. Dodać do tego Chryslera oraz coraz mocniejszą współpracę PSA z Mitsubishi i tworzy się silna grupa o szerokim asortymencie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.