mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat rozszerza swoją działalność w Rosji

Fiat rozszerza swoją działalność w Rosji

Sergio Marchionne, dyrektor zarządzający firmy Fiat oraz Alexey Mordashov, dyrektor generalny grupy Severstal podpisali w dniu 3 marca list intencyjny w celu rozszerzenia współpracy strategicznej obydwu spółek.

Na początku roku spółki podpisały porozumienia przemysłowe dotyczące montażu modeli Fiata Palio, Fiata Albea i Fiata Doblo w Rosji, jak również porozumienie na import i dystrybucję w Rosji kompletnej gamy samochodów osobowych i samochodów dostawczych marki Fiat.

Jednak biorąc pod uwagę duży potencjał ekonomiczny rosyjskiego rynku, obydwie spółki są zainteresowane dalszym poszerzeniem współpracy we wszystkich dziedzinach działalności przemysłowej Grupy Fiata.

Grupa Severstal to jedna z największych grup przemysłowych Rosji, której działalność związana jest z sektorem przemysłu stalowego, górniczego, samochodowego, maszyn i transportu. Grupa, która zatrudnia około 150.000 pracowników, działa w ponad 30 zakładach, w 15 regionach Rosji, USA, i Unii Europejskiej. Dochód spółki, w roku 2004 wyniósł 7,8 mld  dolarów.

Sektor samochodowy grupy Severstal jest reprezentowany przez OAO Severstal-auto, jedną z największych spółek rosyjskich w tym sektorze, do której należą takie marki rosyjskie jak: UAZ oraz OKA. Spółka ta zajmuje pozycję lidera na rynku samochodów rosyjskich.

Zobacz więcej o marce Fiat

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic