mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat szykuje hybrydy

Fiat szykuje hybrydy

Już w 2011 roku do gamy Fiata dołączą być może pierwsze modele wyposażone w napęd hybrydowy. W pierwszej kolejności pojawi się on w najmniejszych modelach oraz w pojazdach dostawczych.

Fiat szykuje hybrydy
Prace nad napędem hybrydowym, zarówno z wykorzystaniem silnika benzynowego, jak i jednostki wysokoprężnej trwają już od pewnego czasu. Jednostka hybrydowa będzie w stanie na krókich dystansach napędzać auto wyłącznie przy użyciu silnika elektrycznego, co przyczyni się do znacznej emisji CO2 szczególnie w ruchu miejskim. Według zapowiedzi dyrektora generalnego Fiat Powertrain Technologies, jeśli nie zdarzy się w międzyczasie nic nieprzewidzianego, napęd hybrydowy może trafić do seryjnej produkcji już w 2011 roku.

Wprowadzenie hybryd ma pomóc Fiatowi wywalczyć miano najbardziej ekologicznego koncernu, z najniższą na rynku średnią emisją dwutlenku węgla. W ubiegłym roku Fiat plasował się na drugiej pozycji z emisją CO2 na poziomie 144 g/km tuż za grupą PSA (142 g/km).

Napęd hybrydowy zasili w pierwszej kolejności modele z segmentu mini oraz małych aut. Obecne prace prowadzone są z wykorzystaniem dwucylindrowej jednostki benzynowej o pojemności 900 ccm współpracującej z nową dwusprzęgłową skrzynią biegów Fiata. Dzięki temu emisja CO2 małych Fiatów ma nieprzekraczać granicy 90 g/km. Z kolei w pojazdach dostawczych silnik elektryczny współpracować ma z 2,3-litrowym dieslem i zautomatyzowaną przekładnią.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat

Podobne wiadomości:

Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce

Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce

Aktualności 2017-06-10

Nowe silniki Fiata

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~nj 2008-04-16

Jednostkowy przypadek z tymi hamulcami... poza tym to była wina producenta, a zresztą nie tylko Fiat ogłasza akcje serwisowe...

~Artur 2008-04-15

Fiat niech najpierw zrobi hamulce do Grande Punto, a potem niech się zastanawia nad bardziej zaawansowaną technologią. W Bergamo jest fabryka Brembo. To 200km od Turynu. A hamulce biorą chyba z Chin. Jak wejdzie Tata do Europy, będzie miał takie same hamulce, ale za 10 razy mniejsze pieniądze. Tata pozamiata :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando