Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat tnie wydatki

Fiat tnie wydatki

Aż o 500 milionów euro Fiat zmniejsza fundusze jakie zamierzał zainwestować w Europie. Koncern przekłada również wprowadzenie nowych modeli na stary kontynent.

Fiat tnie wydatki
"Zmniejszenie nakładów inwestycyjnych wynosi około pół miliarda euro z tego co planowaliśmy w ubiegłym roku na rok 2012 w Europie", zdradził Dyrektor Generalny koncernu Fiata, Sergio Marchionne w czwartkowym wywiadzie udzielonym w Madrycie. W Hiszpanii odbyło się coroczne spotkanie stowarzyszenia ACEA.

Marchionne stwierdził, że ożywienie rynku Europejskiego zależy od kilku czynników. Po pierwsze wielki wpływ ma na to Grecja, a po drugie to to w jakim kierunku będzie zmierzać strefa euro.
 
Fiat jest obecnie właścicielem 58.5 procent akcji Chrysler Group LLC i zamierza docelowo połączyć obie marki. Włoski koncern chce do 2014 roku zwiększyć sprzedaż aut na rynku amerykańskim tak by nie musieć polegać tylko i wyłącznie na rynku europejskim.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat Wszystko o Chrysler
Tematy w artykule: Chrysler Fiat wyniki sprzedaży

Podobne wiadomości:

Skoda bije kolejny rekord w Polsce

Skoda bije kolejny rekord w Polsce

Aktualności 2016-08-01

Fiat Fullback - ceny na polskim rynku

Fiat Fullback - ceny na polskim rynku

Aktualności 2016-06-06

Komentuj:

~Jedrek_TDI 2012-07-02

Jeeessss jeszcze bardziej plastykowe zabaweczki na 2-3 lata. Kto to kupi na pewno nie sprzeda atrakcyjnie po kilku latach a kupujący będzie miał niezłego zdechlaka jak się na takie badziewie zdecyduje. Cwaniaczki potrafią dokładnie wyliczyć żywotność takiego rupiecia na lata a nie nawet na przebieg. Rozwiązaniem byłyby mniej skomplikowane autka elektryczne na masową skalę z ogniwami zasilanymi chemiczną, żelową miksturą oddającą elektrony w drodze reakcji chemicznej. Tankowało by się takiego elektryka w kilka minut na stacji typu LPG i zasięg nawet kilkukrotnie większy niż na obecnych paliwach. ALe jeszcze coś tam w ziemi siedzi więc nie prędko to nadejdzie. Pewnie jeszcze jakaś wojenka o zasoby usprawiedliwiona kolejną bajeczką.

VDAC 2012-06-26

co do Fiata, to sie trzyma , bowiem w porę kupil akcji Chryslera, który teraz zaczął ożywac, o Faicie tak niepowież. A podisane dokument pomiedzy EU i Połódniową Koreją, zrobił tylko jedno, wlewa się teraz na rynek Europejki o 210 % więcej Huyndai, KIA, bo ludzie kupują jak szalone. A my zaś, w Koreji sprzedajemy o 20 % więcej Audi, MB, VW. [pkt.5 regulaminu forum]

~DamianL 2012-06-18

Pytanie tylko czy w Europie rzeczywiście mamy coś na wzór krachu, spadków... pewnie tak.. choć ja mam sporo obiekcji. Fiat porządna firma nie wierzę że dadzą się zrobić jak Grecy :)

~LechI 2012-06-18

Jeśli coś miałoby stać w salonach to lepiej niech się sprzedaje gdzie indziej... takie jest moje zdanie... Skoro w Europie kupuje się mniej to nie ma sensu produkować nadwyżek a Fiat robi bardzo dobrze.

~Rakowiecki 2012-06-18

W tego typu doniesieniach prasowych jest zawsze ziarno prawdy ale niestety sporo spekulacji też. Pamiętacie jak było z AF 4c? A no i pojawi się terminowo, jeśli chodzi o premiery byłbym ostrożny z takimi sądami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Twórca Fiskera Karma pracuje nad zupełnie nowym wcieleniem modelu. Auto będzie produkowane przez nową firmę i trafi na rynek już w przyszłym roku. Model o zasięgu 644 km trafi do segmentu samochodów elektrycznych premium.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj