mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat wciąż najpopularniejszy

Fiat wciąż najpopularniejszy

Nadal najbardziej popularną marką samochodową na naszym rynku jest Fiat. Auta tej marki dominują zarówno w kategorii aut nowych, jak i używanych.

Wśród osób, które posiadają własny samochód i nabyły go jako nowy w salonie, aż 39% wybrało Fiata. Drugie miejsce zajmuje tu już nieobecna na naszym rynku marka Daewoo (18%), a trzecie Skoda (10%). Kolejne miejsca zajmują Renault (6%), Opel (6%), Toyota (4%), Seat (4%), Peugeot (2%) Hyundai (2%) i Ford (2%).

Również w przypadku osób, które posiadają samochód, ale nabyty jako używany, najwięcej (22%) zadeklarowało posiadanie Fiata. Drugie miejsce przypadło w tej części badania marce Volkswagen (15%), a trzecie Oplowi (11%). Kolejne miejsca zajęły Ford (10%), Polonez (8%), Renault (6%), Skoda (3%), Seat (3%), Daewoo (3%) i Citroen (3%).

Z uzyskanych rezultatów wynika także, iż młodzi ludzie chętniej decydują się na nabycie auta używanego. Wśród młodych w wieku do 39 lat 82% posiada auto używane. Z kolei wśród osób starszych niż 60 lat odsetek osób posiadających samochód używany zmniejszył się do 48%.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.