mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat wstrzyma produkcję Pandy

Fiat wstrzyma produkcję Pandy

Włoski koncern zamierza czasowo wstrzymać produkcję Pandy w zakładzie w Pomigliano. Powód jest prosty - niewielki popyt na ten model.

Fiat wstrzyma produkcję Pandy
Decyzja "jest konieczna w związku spowolnienia na rynku w końcówce roku". Skomentował decyzję Giuseppe Terracciano sekretarz generalny związku zawodowego Fim-Cisl z Neapolu. fiat potwierdził doniesienia, ale nie zamierza ich szeroko komentować.

Produkcja Fiata Pandy zostanie wstrzymana w dniach 16-27 października. Koncern nie pierwszy raz wstrzymuje produkcję reagując na zmiany na rynku. Część z pracowników fabryki Pomigliano będzie zmuszona zostać w domu i tym samym odczuje to finansowo. Już i tak 1950 pracowników z 4500 zatrudnionych pracuje od marca na specjalnych zasadach w ramach systemu socjalnego - zgodzili się oni na niższe zarobki i mniej pracy, ale dzięki temu uniknęli zwolnienia.

Kilka lat temu zapadła decyzja o przeniesieniu produkcji Pandy z Tychów do Włoskiego Pomigliano. I obecnie tylko tam produkowana jest trzecia generacja Pandy. Polecamy nasz ostatni test Pandy w wersji 4x4

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Panda
Fiat Panda
Cena podstawowa już od: 34 600 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie

Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie

Aktualności 2017-07-04

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

~Polak123 2015-04-18

Jakby nie przenieśli produkcji z Polski do Włoch to by problemu nie było bo by kupowali Polacy

~69daro 2014-10-01

A dlaczego tego systemu z obnizonym wynagrodzeniem FIAT nie wprowadzil w Tychach, w 2013 roku,tylko bez zadnego gadania wywalil za brame 1500 osob?

~w 2014-09-26

Swietny ruch ze strony Dyrekcji. Za pare miesiecy im powiedza, ze Panda sie nie sprzedaje i trzeba zamknac fabryke. To wina popytu, rynku itd. A tak sie cieszyli z przeniesienia produkcji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.