mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat wstrzymuje produkcję Punto

Fiat wstrzymuje produkcję Punto

Włoski koncern na 20 dni wstrzyma montaż modelu Punto. Wszystko spowodowane jest stratami jakie Fiat zanotował w ostatnim roku.

Fiat wstrzymuje produkcję Punto
5000 pracowników z fabryki w Melfi, gdzie montowany jest Fiat Punto zostanie wysłanych na przymusowe urlopy w terminie od 21 grudnia do 13 stycznia. Ma to zaoszczędzić kilka milionów i dać firmie złapać oddech.

Fiat w tym roku zanotował 7.3 procentowe starty m.in. na rynkach Grecji, Portugalii i w rodzimej Italii. Fiat notuje ogromne starty, mimo to wydaje się, że firma wszytko ma pod kontrolą, a decyzja o czasowym zamknięciu fabryki spowoduje, że Fiat przez chwilę odetchnie. Nie zmienia to faktu, że Włosi muszą zastanowić się nad wdrożeniem planu, który naprawi sytuację marki, w przeciwnym razie najlepszym scenariuszem będą zwolnienia.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Punto
Fiat Punto
Cena podstawowa już od: 43 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce

Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce

Aktualności 2017-06-10

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

~wstrzymujący 2012-11-24

płakać nie będę

~adam arap 2012-11-23

Witam! Jak FIAT będzie miał dalej takie wysokie ceny i podejście do klienta to nie wróże im dobrze. nie oszukujmy się w tej chwili wypiera go marka Chevrolet która ma dobre wyposażenie i co za tym idzie dobrą cenę ! a jakość i wygląd tych aut się bardzo poprawił , wspomnę że jest jeszcze KIA i Hyundai które mają ciekawą ofertę.

~xyz 2012-11-22

Fiat powinien w końcu zrobić dobrego sedana, niby mają terasz wypuścić ponad 200 konne bravo ale to ciągle bravo. Przydała by się im odrobina świeżości z nutką agresji i luksusu.

~sdf 2012-11-22

Ja obstawiam, że goście są w kolejce do plajty. Ich osobowe modele to porażka, a perspektyw na poprawę nie widać. W czasie, gdy fiat wysyła pracowników na przymusowy urlop, kilka innych koncernów nie nadąża z produkcją. To nie jest strategia, tylko chwytanie się brzytwy.

~raiders z ciemnogrodu 2012-11-21

i tak i nie/ bo obstawiają inne rynki i rentowność zresztą zobaczymy . my nie wiemy ile tak na prawde zarabia sie na rynku europejskim a ile na rynkach innych . strategia jest zawsze dlugofalowa a taktyka na chwile zobaczymy za pare lat kto miał racje ja obstawiam ze fiat pzdr

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza
Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza
Premiera nowego Mercedesa Klasy A odbędzie się dopiero w marcu przyszłego roku, ale już teraz producent zdradza kilka szczegółów odnośnie nowego modelu. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia prezentujące wygląd kabiny.