mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat z najniższą emisją CO2

Fiat z najniższą emisją CO2

Po raz drugi z rzędu Fiat został europejskim liderem pod względem emisji CO2. Średnia emisja dwutlenku węgla wszystkich sprzedanych modeli tej włoskiej marki w 2008 roku wyniosła 133,7 g/km.

Fiat z najniższą emisją CO2
Średnia uzyskana w ubiegłym roku przez Fiata jest o 3,6 g CO2/km niższa niż rok wcześniej. Tym samym włoska marka pochodząca z Turynu odskoczyła nieco depczącym jej najbardziej po piętach francuskim producentom. Kolejne trzy miejsca na liście marek o najniższej średniej emisji CO2 zajęły bowiem Peugeot (138,1 g/km), Citroen (142,4 g/km) oraz Renault (142,7 g/km), a za nimi uplasowały się Ford (147,8 g/km) i Opel (151,1 g/km).

Spośród innych popularnych wśród europejczyków marek Volkswagen średnio emituje 158,8 g/km, BMW 160,6 g/km, a Mercedes 185,0 g/km.

Fiat okazał się w ubiegłym roku najlepszy również, jeśli weźmiemy pod uwagę całe koncerny. Fiat Group wyprzedził w tym rankingu Grupę PSA, Renault, Toyotę oraz Hyundaia.

Dominująca pozycja Fiata wydaje się niezagrożona w najbliższym czasie, nie tylko ze względu na to, że w gamie tej włoskiej marki większość dostępnych aut to małe bądź kompaktowe modele. Jak zapowiada Lorenzo Sistino, dyrektor zarządzający Fiat Automobiles, firma zamierza pobić zeszłoroczny rekord za sprawą wprowadzenia nowych silników, nowych technologii i innych ekologicznych rozwiązań.

Wystarczy wspomnieć, że już teraz, na dwa lata przed początkiem obowiązywania, Fiat 500 oraz Fiat Bravo w wersjach z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi spełniają normę emisji spalin Euro 5, a do końca tego roku będą ją spełniać niemal wszystkie silniki oferowane w sprzedaży.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat

Podobne wiadomości:

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Aktualności 2017-08-30

Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce

Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce

Aktualności 2017-06-10

Komentuj:

~BRAVO FIAT !!! 2009-03-02

BRAVO FIAT !! BRAVO FIAT !! BRAVO FIAT !! BRAVO FIAT !! BRAVO FIAT !! BRAVO FIAT !!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross