mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat z zyskiem

Fiat z zyskiem

Po raz pierwszy od 2000 roku grupa przemysłowa Fiat osiągnie w tym roku zysk. Głównie dzięki rekompensacie w wysokości 1,55 mld euro uzyskanej od koncernu GM w związku z rozwiązaniem sojuszu.

Wg Sergio Marchionne, dyrektora generalnego włoskiego koncernu, marka Fiat ma spore szanse na odrodzenie. Przyczynić się do tego mają nowe modele, w tym m.in. Croma oraz nowa generacja Fiata Punto, który jest najchętniej kupowanym modelem włoskiej marki. Łącznie w ciągu 12 lat wyprodukowano już 6 milionów egzemplarzy tego modelu.

Nie potwierdził natomiast Marchionne informacji, jakoby Fiat nawiązał współpracę z producentem znanej i popularnej swego czasu u nas Zastavy. Rumuński producent miałby produkować w swojej fabryce auto na bazie obecnej generacji Punto. W ten sposób Fiat rywalizowałby bezpośrednio (dosłownie i w przenośni) z Dacią Logan, również wytwarzaną w Rumunii.

To jednak nie koniec planów Fiata. Pewne jest, iż Włosi współpracują z takimi markami jak Peugeot i Suzuki nad stworzeniem pojazdu z segmentu SUV.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.