mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat z zyskiem

Fiat z zyskiem

Po raz pierwszy od 2000 roku grupa przemysłowa Fiat osiągnie w tym roku zysk. Głównie dzięki rekompensacie w wysokości 1,55 mld euro uzyskanej od koncernu GM w związku z rozwiązaniem sojuszu.

Wg Sergio Marchionne, dyrektora generalnego włoskiego koncernu, marka Fiat ma spore szanse na odrodzenie. Przyczynić się do tego mają nowe modele, w tym m.in. Croma oraz nowa generacja Fiata Punto, który jest najchętniej kupowanym modelem włoskiej marki. Łącznie w ciągu 12 lat wyprodukowano już 6 milionów egzemplarzy tego modelu.

Nie potwierdził natomiast Marchionne informacji, jakoby Fiat nawiązał współpracę z producentem znanej i popularnej swego czasu u nas Zastavy. Rumuński producent miałby produkować w swojej fabryce auto na bazie obecnej generacji Punto. W ten sposób Fiat rywalizowałby bezpośrednio (dosłownie i w przenośni) z Dacią Logan, również wytwarzaną w Rumunii.

To jednak nie koniec planów Fiata. Pewne jest, iż Włosi współpracują z takimi markami jak Peugeot i Suzuki nad stworzeniem pojazdu z segmentu SUV.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic