mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat zainwestuje 1,4 mld zł w produkcję lancii w Tychach

Fiat zainwestuje 1,4 mld zł w produkcję lancii w Tychach

Włoski koncern Fiat zamierza zainwestować w produkcję lancii ypsilon w Tychach około 1,4 mld zł. Włosi liczą na finansowe wsparcie polskiego rządu przy uruchomieniu inwestycji.

Fiat zainwestuje 1,4 mld zł w produkcję lancii w Tychach
Spółka Fiat Auto Poland (FAP) wystąpiła już o przyznanie grantu wartości 39,4 mln zł w postaci programu wieloletniego. To niecałe 3 proc. z 1,4 mld zł, jakie wyda włoski koncern na wprowadzenie do tyskiej fabryki nowego auta. Równowartość kolejnych 400 mln zł przeznaczy na przygotowanie dostaw części spoza Polski oraz badania i testy prowadzone we Włoszech. Produkcja ypsilona ma ruszyć w pierwszym kwartale przyszłego roku -  informuje "Rzeczpospolita".

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~bezpartyjny 2010-07-02

zrozum ludzie z ciemnogrodu, że fiat nie wycofa produkcji z Polski bo Tychy to ich najnowocześniejsza fabryka - byłeś kiedyś? 100% robotów, rząd może jedynie stymulować podejmowanie kolejnych decyzji przez Fiata, dopłacić do inwestycij, zbudować nową infrastrukturę. straszenie wycofaniem produkcji podpowiada, że kolejne 5lat prezydentury tego pana będzie właśnie pod znakiem strachu, drugi kłamca niewiele lepszy - ale idol ciemnogrodu jest po prostu niebezpieczny!

~gien 2010-07-02

no i jak wycofa, to będzie to z pewnością całkowita wina aktualnie rządzących. Co do Pandy, to niech ją sobie Włosi zabierają, i tak ten model pewno lada moment zostanie wycofany z produkcji, a Fiat będzie produkował kolejne modele i z całą pewnością nie tylko lancia trafi do Tych,w końcu ile będą tej Lancii produkować

~raiders z ciemnogrodu 2010-07-02

głąby kapusciane ":( fiat może zamknąć zakład kiedy zechce bo fiat nie jest Polski :( a co jeszcze jest Polskie w Polsce :( gacie lewandowskiego i balcerowicza możę ale w to wątpię :(

~bezpartyjny 2010-07-01

kolego chychak twój idol straszył że fiat wycofuje produkcję z powrotem do Włoch - bo tego chcą ich związki, pan wpadka Komorowski bronił z kolei fabryki, bo jest najnowocześniejsza w koncernie i nie ma możliwości żeby taki plan się ziścił. Pytanie za 3pkt - kto miał rację? (podpowiedź: przeczytaj jeszcze raz artykuł)

~chychak 2010-07-01

hmm oglądałem też tę debatę i NIC takiego nie zostało powiedziane, więc albo specjalnie kłamiesz by w ten sposób oczernić J.K., albo mało dokładnie słuchałeś wypowiedzi kandydatów. Mam nadzieję, że ten drugi wariant jest prawdziwy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.