mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiat zbuduje małego Jeepa

Fiat zbuduje małego Jeepa

Jak donosi portal autonews.com włoski koncern planuje stworzyć małego Jeepa, który ma być sprzedawany w Europie, a możliwe, że także w Stanach Zjednoczonych.

Fiat zbuduje małego Jeepa
Nowy Jeep będzie mniejszy zarówno od Patriota jak i modelu Compass. Samochód ma być produkowany we włoskim zakładzie Fiata w Turynie. Auto produkowane będzie w tej samej fabryce, w której ma powstawać następca Fiata Sedici. Początkowo w Mirafiori miał powstawać następca Jeepa Compass, modelu Patriot oraz nowy SUV Alfy Romeo. Wszystkie te modele mają być konstruowane w oparciu o wspólne komponenty.

Zmiana planów powoduje, że te modele będą budowane w zakładach w Stanach Zjednoczonych. Fiat zdecydował się odnowić wyposażenie fabryki w Mirafiori tak, aby tworzyć najbardziej zaawansowane modele w niej. Poprawa infrastruktury ma rozpocząć się w roku 2012. Pierwszy zjeżdżający z taśmy nowy Jeep spodziewany jest w drugiej połowie 2013 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jeep Compass
Jeep Compass
Cena podstawowa już od: 99 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Jeep Grand Cherokee - wygładzony

auto motor i sport 0000-00-00

Nowy Jeep Compass - znamy polski cennik

Nowy Jeep Compass - znamy polski cennik

Aktualności 2017-05-26

Komentuj:

~radush 2011-11-20

Spokojnie kolego, na podniesionej Pandzie się nie skończy, i mówię to, mimo że Panda jest świetnym samochodem. Fiat prowadzi poważną politykę rozwoju, i jestem przekonany że ten tajemniczy model wniesie wiele do tego segmentu samochodów w którym się znajdzie. Mając do dyspozycji tak wiele rozwiązań zarówno z Jeepa jak i z Fiata włosi zrobią z tego na pewno ciekawy samochód który znajdzie wielu nabywców.

zalogowany 2011-10-06

No ciekawe czy nie skończy się na kolejnej podniesionej Pandzie, ze słabym napędem na 4 koła i elementami nadającymi mu charakter auta terenowego... Czego już te koncerny nie wymyślą...

~sskkss 2011-10-06

Fiat Wrangler... no no to bybyło ciekawe zjawisko

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.