Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ficomirrors Polska - ekspansja Dywizji Lusterek

Ficomirrors Polska - ekspansja Dywizji Lusterek

Ficomirrors Polska to pierwsza i jedyna firma w Europie Środkowo - Wschodniej reprezentująca Dywizję Lusterek hiszpańskiej firmy FICOSA. Jest ona punktem strategicznym ekspansji grupy Ficosa na rynki tego regionu. Najlepiej świadczą o tym realizowane projekty inwestycyjne.

Ficomirrors Polska - ekspansja Dywizji Lusterek

Ficomirrors Polska rozpoczęła działalność w Polsce pod koniec 1999 roku, notując od 2003 roku dynamiczny rozwój w obszarze asortymentu wyrobów, wielkości sprzedaży i zatrudnienia. Spółka stale poszerza gamę nowych produktów - lusterek do samochodów osobowych i ciężarowych oraz współpracuje z coraz większą grupa klientów, do których należą czołowi producenci samochodów tj.: Fiat, Volkswagen, PSA, Skoda, Iveco.

Na początku działalności w 2000 roku w Ficomirrors Polska zatrudnionych było około 80 osób. Dzisiaj w firmie pracuje już około 300 osób. Plany rozwoju przewidują, że pod koniec 2006 roku liczba ta wzrośnie do 350 pracowników, a główny wzrost będzie dotyczył pionu produkcyjnego.

Równie imponująco rozwija się sprzedaż. Ficomirrors Polska rozpoczynała z pułapu 16 mln zł rocznie. Rok 2004 to już 90 mln zł, a rok 2005 zamknął się kwotą powyżej 100 mln zł. Wzrost sprzedaży wynika z coraz szerszego grona klientów oraz oferty produktowej. W tym roku spółka zakłada dalszą ekspansję m.in. poprzez rozwój listy klientów - jednym z głównych nowych odbiorców będzie Peugeot. Udział eksportu w ogólnej wielkości sprzedaży wynosi obecnie około 75%.

Rozwój firmy to także realizowane inwestycje. Z początkiem 2005 roku rozpoczęto budowę nowej siedziby spółki w Dąbrowie Górniczej na terenie Katowickiej SSE. Decyzja o budowie nowego zakładu produkcyjnego wynikała z dalszych planów rozwojowych - rozszerzenia działalności. Na lokalizację nowej fabryki wpłynęła bliskość istniejącego zakładu  w Sosnowcu, co ułatwia dojazd pracowników do pracy. Budowę rozpoczęto pod koniec kwietnia, a pod koniec roku 2005 nastąpił jej odbiór. Nowa siedziba w Dąbrowie Górniczej przystosowana została do znacznie większych realizacji produkcyjnych. Produkcja w nowym zakładzie o powierzchni 15 tys. m2 ruszyła w styczniu 2006 roku. Poprzedzona była transferem całej produkcji, biur, magazynów z siedziby w Sosnowcu.
 
Ficomirrors Polska należy do hiszpańskiej grupy FICOSA International działającej od ponad 50 lat w branży motoryzacyjnej. Ficosa projektuje i produkuje systemy oraz części do większości marek samochodowych na świecie. Firma podzielona jest na następujące dywizje: Dywizja Lusterek, Dywizja Systemów Kierowania i Kontroli, Dywizja Tworzyw Sztucznych i Systemów Elektrycznych, Dywizja Systemów Bezpieczeństwa.

Przeczytaj także:

Nowi inwestorzy w Legnickiej SSE (2005-10-25)

Inwestycje w motoryzacji (2005-07-20)

Kolejne inwestycje w KSSE (2005-05-30)


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

A1 Pyrzowice – Piekary Śląskie - będą utrudnienia

A1 Pyrzowice – Piekary Śląskie - będą...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Moonblast 2016-08-25

To zależy jak na to patrzeć.

~EMKA 2013-02-18

W Fico cisza i umiarkowany spokój:)

~aaa 2013-02-09

coś ostatnio mało się tu pisze,co słychać w fico ciekawego?

~były pracownik z silmy 2012-12-14

Doszły mnie słuchy o pracownicy K.D.Podobno jest po rozwodzie i chętnie chodzi na imprezki?Bo zawsze miałem na nią ochotę jak nie była mężatką,dajcie cynka czy to prawda to się z nią skontaktuje z miłą chęcią

~xxx 2012-10-31

co zle jak zle gdzie zle/

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
Taką informację podała gazeta Financial Times, która sugeruje, że koncern Apple zamierza przejąc McLaren Technology Group, który kontroluje m.in. zespół McLaren F1 Team. Czy nad Woking zbierają się czarne chmury?