mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiesta B-MAX dołącza do wyścigu

Fiesta B-MAX dołącza do wyścigu

Wobec coraz bardziej spadającej sprzedaży modelu Ford Fusion, producent samochodów zdecydował się na bardziej radykalne posunięcie. Feralny samochód zostanie zastąpiony samochodem klasy supermini-MPV o nazwie Fiesta B-MAX.

Fiesta B-MAX dołącza do wyścigu

W przeciwieństwie do swojego kwadratowego protoplasty, nowy model posiada stylowy wygląd, przestrzenne wnętrze i dostarcza iście sportowych emocji. Do masowej sprzedaży wejdzie nie szybciej jak w 2008 roku, próbując nadrobić brak zainteresowania poprzednim modelem. W zeszłym roku sprzedano jedynie 12 tysięcy egzemplarzy modelu Fusion, podczas gdy jego kluczowy przeciwnik, czyli Honda Jazz uzyskała sprzedaż na poziomie 28 tysięcy sztuk.  Konkurencja w segmencie się teraz zaostrzy, gdyż niedawno weszły na rynek europejskie takie modele jak Nissan Note, Skoda Roomster.

 Zobacz galerię zdjęć modelu Ford Fusion

Nowe auto w nawiązaniu do starszego brata odziedziczy mały grill wraz z charakterystycznym zderzakiem. Znakiem szczególnym będzie także tylni słupek pod kątem ostrym wraz z pionowo umieszczonymi lampami tylnymi. Ostrzejszy wygląd zapewni dach opadający stromo oraz wyprofilowane nadkola. Za płytę podłogową do tego samochodu posłużyło podwozie Forda Fiesty, któremu zwiększono rozstaw osi. Dzięki temu zyskano na przestrzeni bagażowej wewnątrz auta. Dostęp do tylnych foteli będzie ułatwiony dzięki zastosowaniu technologii pokrewnej z tą którą użyto w modelu Mazda RX-8.

 Zobacz galerię zdjęć modelu Ford Fiesta

Deska rozdzielcza została zapożyczona z modelu S-MAX, więc niczym nowym nie zaskoczy, podtrzymując jednakże solidność i ergonomię znaną już z samochodów tej marki. Dostępność wersji silnikowych będzie duża, począwszy od benzynowych o pojemności 1,4 litra, poprzez 1,6 l, a kończąc na jednostkach wysokoprężnych. Nowy B-MAX pojawi się na targach we Frankfurcie już na początku przyszłego roku po czym zadebiutuje w salonach z cena oscylującą wokół 60 tysięcy złotych.
 
Czytaj także:
 
Za kółkiem S-Maxa i Galaxy (2006-06-02)

 
Skoda Roomster od lipca w Polsce (2006-06-01)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Fiesta
Ford Fiesta
Cena podstawowa już od: 45 350 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Ford Mustang przeszedł delikatny lifting

Ford Mustang przeszedł delikatny lifting

Premiery 2017-01-18

Ford Bronco powraca

Ford Bronco powraca

Aktualności 2017-01-10

Komentuj:

~xxx 2006-06-09

Nowa fiesta i b-max będzie naprawdę odlotowy. Juz widziałem zdjęcia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Simply Clever - sprytne rozwiązania
Skoda Simply Clever - sprytne rozwiązania
Nazwa "Simply Clever" jak mantra powtarza się w prospektach i cennikach czeskich modeli. Czy jest to jedynie pusty slogan czy wyposażenie, które Skoda serwuje pod tą nazwą rzeczywiście może przydać się w samochodzie? Sprawdziliśmy.