mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiesta S2000 w budowie

Fiesta S2000 w budowie

Jeszcze tylko kilka tygodni prac w zamkniętych garażach M-Sport, a później pierwsze testy drogowe. Ford poinformował, że prace nad stworzeniem auta rajdowego klasy S2000 na bazie modelu Fiesta, idą pełną parą.

Fiesta S2000 w budowie
Po jedenastu latach rozwoju Forda Focusa, szykuje się wielka zmiana. Dział sportowy Forda, M-Sport w pocie czoła pracuje nad Fiestą S2000, która debiut na odcinkach specjalnych mogłaby zaliczyć od początku 2010 roku. W 2011 roku samochód ten miałby zająć miejsce Focusa w mistrzostwach świata WRC. Od trzech miesięcy inżynierowie Forda pod przewodnictwem ojca sukcesów Focusa WRC, Christiana Loriaux tworzą nową rajdówkę.


- "Bardzo mocno angażujemy się w rozwój klatki bezpieczeństwa. Nasze doświadczenie zdobyte w dotychczasowych startach WRC chcemy przenieść na jakość Fiesty S2000" - mówi Loriaux. - "Chcemy przetestować łącznie 40 wariantów konstrukcji klatki. Wybierzemy ten, który będzie wpływał najlepiej na sztywność całego samochodu, doskonałą trakcję i oczywiście bezpieczeństwo załogi" - tłumaczy szef techników w M-Sport. - "Zakończyliśmy już nasze prace designerskie i chcemy się skupić na rzeczywistych testach. Idziemy zgodnie z założeniami planu, co oczywiście bardzo nas cieszy" - dodaje.

W przyszłym miesiącu Fiesta S2000 powinna zaliczyć pierwsze kilometry testowe. Pod koniec września auto otrzyma silnik od dostawcy. Twórca tej dwulitrowej jednostki, firma Pipo już przeprowadziła wewnętrzne testy, które wykazały, że nowy jest ona konkurencyjna z silnikami rywali.

Szef główny M-Sportu, Malcolm Wilosn jest głęboko przekonany, że nowa Fiesta S2000 będzie doskonałym narzędziem do walki w mistrzostwach w przyszłości i doskonałym biznesem dla firmy. - "Auto wreszcie nabiera kształtów. W ramach zawartej umowy dwa kolejne lata poświęcimy na starty autem klasy WRC, później przesiądziemy się do S2000" - mówi Wilson. - "Jeśli osiągniemy sukces z Fiestą będzie to sygnał dla potencjalnych klientów, że warto zainwestować w ten samochód. Rywalizacja w tańszych od WRC autach klasy S2000 to przecież większa szansa dla pojawienia się w mistrzostwach świata, kierowców prywatnych."

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Focus
Ford Focus
Cena podstawowa już od: 67 070 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Ford Fiesta
Ford Fiesta
Cena podstawowa już od: 46 050 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Skoda wspiera rajdowe talenty

Skoda wspiera rajdowe talenty

Aktualności 2017-09-22

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.