mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiesta mała, ale bezpieczna

Fiesta mała, ale bezpieczna

ADAC przyznaje Fordowi Fiesta 4 gwiazdki

Nowy Ford Fiesta został uznany przez niemiecki automobilklub ADAC za jeden z najbezpieczniejszych samochodów w swojej klasie. Wyniki testów zderzeniowych ADAC-a wykazały, że Ford Fiesta znalazł się wśród samochodów, które uzyskały najlepsze wyniki w swojej kategorii i zasłużenie zdobył wysoką notę czterech gwiazdek.

Eksperci ADAC podkreślili, że rezultat uzyskany przez Forda Fiesta jest szczególnie dobrym wynikiem jak na klasę samochodów małych i potwierdza wysoką skuteczność zastosowanego przez firmę Ford Inteligentnego Systemu Bezpieczeństwa (IPS), który obejmuje szereg kompleksowych rozwiązań mających na celu ochronę kierowcy i pasażerów przed skutkami wypadku.

Inteligentny System Bezpieczeństwa (IPS) Forda Fiesta obejmuje czołowe poduszki powietrzne o dwóch stopniach napełniania, mające "inteligentny" układ sterowania, który dostosowuje moment odpalenia poduszek i ciśnienie ich napełniania do siły i rodzaju zderzenia, a także trzypunktowe pasy bezpieczeństwa oraz zagłówki przy wszystkich pięciu siedzeniach. Przednie pasy mają regulację wysokości mocowania i są wyposażone w napinacze kasujące luzy taśmy pasów w chwili zderzenia, a także czujniki ograniczające siłę ściągania pasów. Uzupełnieniem systemu IPS są: pedał hamulca cofający się wraz ze wspornikiem w razie zderzenia, bezpieczna, poddająca się (pochłaniając część energii zderzenia) kolumna kierownicy oraz bezpieczna konstrukcja siedzeń, których profil zapobiega wysunięciu się spod pasów w razie zderzenia. Na życzenie dodatkowo dostępne są boczne poduszki powietrzne montowane w przednich fotelach oraz kurtyny powietrzne, które dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo jadących.

ADAC wykonuje testy zderzeniowe zgodnie z takimi samymi kryteriami i z zachowaniem identycznych procedur jak w przypadku niezależnej organizacji Euro-NCAP. Pojazdy są poddawane zderzeniom czołowym, bocznym oraz zderzeniom ze słupem. Wyniki są następnie analizowane i oceniane według kryteriów uzgodnionych z Euro-NCAP i przez nią nadzorowanych. W czasie tych niezwykle trudnych prób nowy Ford Fiesta zdobył ogółem 28 punktów (lub 30 pkt. przy uwzględnieniu bocznych kurtyn powietrznych) na 34 punkty możliwe do zdobycia w trzech testach zderzeniowych. Wynik ten zdecydowanie plasuje nowego Forda Fiesta w czterogwiazdkowej kategorii bezpieczeństwa.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.