mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fiesta popularniejsza od Golfa

Fiesta popularniejsza od Golfa

Najnowszy Ford Fiesta był w marcu br. najchętniej kupowanym samochodem w Europie – podała brytyjska firma JATO Dynamics. Tylko w marcu do europejskich klientów trafiło 52.800 sztuk tego modelu.

Fiesta popularniejsza od Golfa
Jest to najlepsza miesięczna sprzedaż Forda Fiesta od sierpnia 1996 roku. Sukces jest tym większy, że od rozpoczęcia produkcji dziewięć miesięcy temu z taśmy fabryki w Kolonii zjechało już 250.000 sztuk tego modelu. Żadna z poprzednich generacji Forda Fiesta nie osiągnęła takiego wyniku w tak krótkim czasie.
Również w Polsce Ford Fiesta spotkał się z bardzo dużym zaineteresowaniem klientów i jest drugim najchętniej kupowanym Fordem, po modelu Focus. Marcowa sprzedaż Forda Fiesta – 595 sztuk – była najlepszym wynikiem dla tego modelu w historii Forda w Polsce. W Wielkiej Brytanii nowy Ford Fiesta od dziewięciu miesięcy pozostaje najchętniej kupowanym samochodem.  

- "Nowy Ford Fiesta od momentu rozpoczęcia sprzedaży w ubiegłym roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów w całej Europie" – powiedział Ingvar Sviggum, wiceprezes ds. sprzedaży, marketingu i serwisu, Ford of Europe. Nabywcy doceniają nowoczesny i stylowy wygląd samochodu, jego doskonałe własności jezdne oraz dostępność cenową.
 
W Europie najnowszy Ford Fiesta jest produkowany w zakładach Forda w Kolonii oraz od stycznia 2009 roku w hiszpańskiej Walencji. W Azji samochód ten produkowany jest w Nanjing (Chiny), zaś od 2010 roku produkcja ruszy także w zakładach w Rayong (Tajlandia). Fabryka Ford Motor Company w Cuautitlan w Meksyku będzie od przyszłego roku wytwarzać Forda Fiesta na potrzeby rynku pólnocnoamerykańskiego.

Od rozpoczęcia produkcji w 1976 roku, na całym świecie sprzedano ponad 12 milionów Fordów Fiesta.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Fiesta
Ford Fiesta
Cena podstawowa już od: 45 350 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Cena podstawowa już od: 63 090 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr. kombi-5dr. van-5dr.

Podobne wiadomości:

Ford i Amazon rozpoczynają współpracę

Ford i Amazon rozpoczynają współpracę

Technika 2017-01-20

Ford Mustang przeszedł delikatny lifting

Ford Mustang przeszedł delikatny lifting

Premiery 2017-01-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S3 - obwodnica Międzyrzecza oddana przed terminem
S3 - obwodnica Międzyrzecza oddana przed terminem
Dobra wiadomość przed samymi świętami dla mieszkańców Międzyrzecza. Druga jezdnia obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S3 otrzymała pozwolenie na użytkowanie. Od 21 grudnia jest otwarty węzeł Międzyrzecz Zachód, gdzie będzie wprowadzona stała organizacja ruchu.