mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Filtry powietrza z Legnickiego Pola

Filtry powietrza z Legnickiego Pola

Na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w Legnickim Polu powstanie nowa fabryka. Inwestor, którym jest firma TBMECA Poland Sp. z o.o., nabył 5 ha nowych gruntów, na których już w przyszłym roku ma powstać obiekt produkcyjny.

Filtry powietrza z Legnickiego Pola
28 lutego bieżącego roku LSSE sprzedała nieruchomość położoną w Legnickim Polu. Nabywcą jest TBMECA Poland, firma która zajmuje się produkcją części okołosilnikowych z tworzyw sztucznych i filtrów powietrza do samochodów. Głównym odbiorcą spółki jest koncern Toyota.

TBMECA Poland zainwestowała w Legnickiej Strefie po raz pierwszy w 2004 r., gdzie zatrudnia obecnie ponad sto osób, a jego nakłady inwestycyjne osiągnęły poziom 53 mln zł. Przedsięwzięcie inwestycyjne w Legnicy okazało się bardzo udane. Dzięki wysokiej rentowności już w drugim roku działalności spółka zdołała pokryć straty z tytułu inwestycji i wygenerować zysk. Szybki rozwój przedsiębiorstwa, a także konieczność zwiększenia poziomy produkcji w celu realizacji zwiększonych zamówień ze strony dotychczasowych i nowych klientów spowodowały konieczność rozbudowy fabryki. Działka o powierzchni 1 ha okazała się jednak niewystarczająca, w związku z tym firma podjęła decyzję o zakupie kolejnej nieruchomości w LSSE.

Na zakupionej w Legnickim Polu działce o powierzchni 5 ha już w przyszłym roku stanie fabryka zatrudniająca ponad 120 osób. Inwestycja powinna pochłonąć 34 mln zł. Produkcja ruszy w styczniu 2010 r.

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Za kilka dni rusza poważny remont autostrady A4

Za kilka dni rusza poważny remont autostrady...

Polskie drogi 2016-03-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport