mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Filtry powietrza z Legnickiego Pola

Filtry powietrza z Legnickiego Pola

Na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w Legnickim Polu powstanie nowa fabryka. Inwestor, którym jest firma TBMECA Poland Sp. z o.o., nabył 5 ha nowych gruntów, na których już w przyszłym roku ma powstać obiekt produkcyjny.

Filtry powietrza z Legnickiego Pola
28 lutego bieżącego roku LSSE sprzedała nieruchomość położoną w Legnickim Polu. Nabywcą jest TBMECA Poland, firma która zajmuje się produkcją części okołosilnikowych z tworzyw sztucznych i filtrów powietrza do samochodów. Głównym odbiorcą spółki jest koncern Toyota.

TBMECA Poland zainwestowała w Legnickiej Strefie po raz pierwszy w 2004 r., gdzie zatrudnia obecnie ponad sto osób, a jego nakłady inwestycyjne osiągnęły poziom 53 mln zł. Przedsięwzięcie inwestycyjne w Legnicy okazało się bardzo udane. Dzięki wysokiej rentowności już w drugim roku działalności spółka zdołała pokryć straty z tytułu inwestycji i wygenerować zysk. Szybki rozwój przedsiębiorstwa, a także konieczność zwiększenia poziomy produkcji w celu realizacji zwiększonych zamówień ze strony dotychczasowych i nowych klientów spowodowały konieczność rozbudowy fabryki. Działka o powierzchni 1 ha okazała się jednak niewystarczająca, w związku z tym firma podjęła decyzję o zakupie kolejnej nieruchomości w LSSE.

Na zakupionej w Legnickim Polu działce o powierzchni 5 ha już w przyszłym roku stanie fabryka zatrudniająca ponad 120 osób. Inwestycja powinna pochłonąć 34 mln zł. Produkcja ruszy w styczniu 2010 r.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.