mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fin w rajdowym Hyundaiu

Fin w rajdowym Hyundaiu

Rajdowy zespół Hyundaia kompletuje kierowców przed nadchodzącym sezonem WRC. Drugim, obok Thierry'ego Neuville'a, będzie Fin Juho Hänninen.

Fin w rajdowym Hyundaiu
Juho Hänninen (na zdj. z lewej) jest aktualnie kierowcą testowym w zespole Hyundai Motorsport. Fin zaimponował w tej roli, dzięki czemu pojedzie drugim samochodem i20 WRC w wybranych rajdach w 2014 roku, obok przedstawionego niedawno głównego kierowcy zespołu, którym jest Thierry Neuville.

32-letni Hänninen w kończącym się roku bardzo dobrze poznał cały zespół rajdowy Hyundaia. Podczas testów samochodu w 2013 r. pokonał łącznie 3.500 km. Fin odegrał ważną rolę w przygotowaniach zespołu do debiutanckiego sezonu WRC, co będzie jego sporym atutem w przyszłym roku.

- Jestem bardzo zadowolony, że będziemy mogli kontynuować naszą współpracę z Juho - skomentował szef zespołu Hyundai Motorsport, Michel Nandan. - Był on pierwszym kierowcą w Hyundai Motorsport, który zasiadł za kierownicą i wykonał pierwsze jazdy modelem i20 WRC.

Hänninen będzie współpracował ze swoim dotychczasowym pilotem Tomi Tuominen’em, a w Hyundaiu zadebiutuje podczas lutowego Rajdu Szwecji, który bardzo dobrze zna. To właśnie tam miał miejsce jego debiutancki start w WRC w 2006 roku – wygrał w klasie Group N, a w tegorocznej edycji, zajął szóste miejsce.

Podczas swojej kariery Hänninen odnosił sukcesy w wielu różnych rajdach samochodowych - w IRC (Intercontinental Rally Challenge), FIA ERC (FIA European Rally Championship) i FIA Super 2000 WRC.

Oprócz okazjonalnych startów w drugim samochodzie Hyundai i20 WRC w przyszłym roku, Hänninen będzie nadal odgrywał ważną rolę w testach przygotowujących zespół do sezonu w 2015 roku.

Hyundai podał również, że kilku innych kierowców będzie na przemian prowadziło drugi i20 WRC w 2014 roku. Informacja o tym, kto zostanie kolegą w zespole Thierry Neuville w Rajdzie Monte Carlo, ukaże się niebawem.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Hyundai i20
Hyundai i20
Cena podstawowa już od: 46 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera

Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera

Aktualności 2017-07-13

Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei

Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei

Aktualności 2017-07-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.