mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Finał pustynnego maratonu

Finał pustynnego maratonu

Kleinschmidt, Meoni i Loprais zwycięzcami 23. Rajdu Paryż-Dakar

Kleinschmidt, Meoni i Loprais zostali zwycięzcami 23. Rajdu Paryż-Dakar. Do mety w Dakarze dojechało 128 załóg, w tym trzech Polaków - Jacek Czachor na Hondzie XR 650 i jadący Toyotą Landcruiser HDJ Maciej Stańco i Andrzej Dziurka.

W ostatnim etapie 23. Rajdu Paryż-Dakar liderka, Niemka Jutta Kleinschmidt, straciła wprawdzie16 sekund do goniącego ją Hiroshi Masuoki, zachowała jednak 2.39 minuty przewagi i wygrała rajd! Schlesser stracił ponad 20 minut do liderki i praktycznie nie miał szans na nawiązanie walki.

Wśród motocyklistów, na ostatnim etapie rajdu, zwyciężyli ex aequo - Kari Tianen i Giovani Sala! Jednak prowadzący Włoch Fabrizio Meoni, który przyjechał piąty, utrzymał pozycję lidera i ostatecznie zwyciężył w rajdzie. Polski zawodni, Jacek Czachor zajął 18. miejsce, niecałe dwie i pół minuty za Tianenem i Salą. Obronił w ten sposób 24. pozycję na koniec rajdu.

Wśród kierowców ciężarówek tytuł Króla Pustyni utrzymał Karel Loprais.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koncern FCA mieszał przy spalinach?
Koncern FCA mieszał przy spalinach?
Afera "Dieselgate" zatacza coraz szersze kręgi. Pod koniec zeszłego tygodnia amerykańska agencja ds. ochrony środowiska oskarżyła koncern FCA o wykorzystywanie podobnych rozwiązań jak Volkswagen. Sprawa może dotyczyć nawet 100 tys. samochodów sprzedawanych na terenie USA.