mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Firmy motoryzacyjne likwidują zakłady w Polsce

Firmy motoryzacyjne likwidują zakłady w Polsce

W dobie kryzysu inwestorzy większą uwagę zwracają na ograniczanie kosztów.W ostatnim czasie i w Polsce zagraniczni inwestorzy zamykają fabryki i zwalniają. Firmy działające w specjalnych strefach ekonomicznych obawiają się jednak, że niezbędne redukcje zatrudnienia spowodują utratę pomocy publicznej.

Firmy motoryzacyjne likwidują zakłady w Polsce
Jak informuje Rzeczpospolita przedsiębiorcy przyznają, że warunki do inwestowania w Polsce nie są już tak dobre jak dawniej. Potwierdzają to rankingi międzynarodowych firm doradczych. W tym roku nasza atrakcyjność zmalała. W prognozach najbardziej atrakcyjna jest Europa Środkowa, gdzie głównym konkurentem Polski będzie z pewnością Rumunia.

O przenosinach do Rumunii poinformowała już firma Takata-Petri, producent części dla przemysłu motoryzacyjnego. Do sierpnia zakład z Wałbrzycha pozbędzie się ponad pół tysiąca osób.

W październiku swoją fabrykę ma zamknąć także SEWS Polska należąca do japońskiego koncernu Sumitomo. Firma produkująca na Dolnym Śląsku kable elektryczne dla Toyoty również trafi do Rumunii.

Jak dowiedziała się „Rz”, decyzje o likwidacji w Polsce swoich fabryk rozważa czterech kolejnych inwestorów, głównie z branży motoryzacyjnej.
Sytuację zagranicznych firm w Polsce dodatkowo pogarsza perspektywa zwrotu otrzymanej do tej pory pomocy publicznej wraz z odsetkami, jaka grozi im za redukcję etatów poniżej limitów ustalonych wcześniej z rządem.

Podobne wiadomości:

Takata-Petri likwiduje zakład w Wałbrzychu

Takata-Petri likwiduje zakład w Wałbrzychu

Aktualności 2009-07-15

RAWICZ - SEWS dogadał się ze związkowcami

RAWICZ - SEWS dogadał się ze związkowcami

Aktualności 2009-06-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.