mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Firmy przestały zwalniać

Firmy przestały zwalniać

Lipiec to trzeci z kolei miesiąc wzrostu zatrudnienia w firmach - wynika z danych GUS. Przedsiębiorstwa najgorsze mają już za sobą - ocenia "Dziennik Gazeta Prawna".

Firmy przestały zwalniać
W lipcu w firmach, które zatrudniają ponad 9 pracowników, etat miało niemal 5 mln 490 tys. osób. To o 1,5 tys. więcej niż w czerwcu - wyliczył GUS. Pozytywna tendencja utrzymuje sie juz trzeci miesiąc z rzędu.

- Podtrzymujemy diagnozę, że rynek pracy osiągnął juz dno i w najbliższych miesiącach roczna dynamika zatrudnienia będzie rosła - komentuje dla "DGP" dr Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista BRE Banku. - W danych o zatrudnieniu nie ma przypadkowości, sa one potwierdzeniem dobrych tendencji w gospodarce. Dlatego można patrzeć w przyszłośc z większym optymizmem - uważa ekspert.

Niektórzy eksperci uważają jednak, że zmiany mają charakter sezonowy. Analitycy zwracają też uwagę, że obecnie przedsiębiorstwa nadal tworzą mało miejsc pracy, a co za tym idzie, sytuacja na rynku wciąż jest trudniejsza niz rok temu. Według danych GUS, zatrudnienie w lipcu było o 0,7 proc. niższe niż przed rokiem.
Tematy w artykule: przemysl motoryzacyjny

Podobne wiadomości:

Może powstać 8650 nowych miejsc pracy dzięki motoinwestycjom

Może powstać 8650 nowych miejsc pracy dzięki...

Aktualności 2014-10-30

Japońskie firmy motoryzacyjne chętnie inwestują w Invest-Parku

Japońskie firmy motoryzacyjne chętnie...

Aktualności 2014-10-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross