mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Firmy przestały zwalniać

Firmy przestały zwalniać

Lipiec to trzeci z kolei miesiąc wzrostu zatrudnienia w firmach - wynika z danych GUS. Przedsiębiorstwa najgorsze mają już za sobą - ocenia "Dziennik Gazeta Prawna".

Firmy przestały zwalniać
W lipcu w firmach, które zatrudniają ponad 9 pracowników, etat miało niemal 5 mln 490 tys. osób. To o 1,5 tys. więcej niż w czerwcu - wyliczył GUS. Pozytywna tendencja utrzymuje sie juz trzeci miesiąc z rzędu.

- Podtrzymujemy diagnozę, że rynek pracy osiągnął juz dno i w najbliższych miesiącach roczna dynamika zatrudnienia będzie rosła - komentuje dla "DGP" dr Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista BRE Banku. - W danych o zatrudnieniu nie ma przypadkowości, sa one potwierdzeniem dobrych tendencji w gospodarce. Dlatego można patrzeć w przyszłośc z większym optymizmem - uważa ekspert.

Niektórzy eksperci uważają jednak, że zmiany mają charakter sezonowy. Analitycy zwracają też uwagę, że obecnie przedsiębiorstwa nadal tworzą mało miejsc pracy, a co za tym idzie, sytuacja na rynku wciąż jest trudniejsza niz rok temu. Według danych GUS, zatrudnienie w lipcu było o 0,7 proc. niższe niż przed rokiem.
Tematy w artykule: przemysl motoryzacyjny

Podobne wiadomości:

Szkolą przyszłych specjalistów

Szkolą przyszłych specjalistów

Aktualności 2014-10-21

Nowa inwestycja VOSS Automotive uruchomiona

Nowa inwestycja VOSS Automotive uruchomiona

Aktualności 2014-10-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Japoński producent przygotowuje się do salonu motoryzacyjnego w Genewie. Na halach wystawowych pojawi się odświeżona Mazda 6. Znamy już listę zmian w tym modelu.