mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Firmy zagraniczne chętnie reinwestują w Polsce

Firmy zagraniczne chętnie reinwestują w Polsce

W Polsce poziom reinwestycji jest ponad trzykrotnie wyższy niż średnia europejska - takie wnioski przedstawiono podczas konferencji Reinwestycje w Polsce - tworzenie dobrego klimatu i warunków sprzyjających dalszemu rozwojowi międzynarodowych firm obecnych w Polsce. Reinwestycje realizują chętnie także firmy sektora motoryzacyjnego.

Firmy zagraniczne chętnie reinwestują w Polsce
W 2011 roku firmy zagraniczne działające w Polsce zareinwestowały 36% swoich zysków, podczas gdy w Europie poziom reinwestycji wynosił zaledwie 11%. Co więcej, odsetek reinwestycji zagranicznego kapitału w Polsce jest wyższy niż średnia światowa. Aż 78 prowadzonych przez PAIiIZ w latach 2010-2013 to reinwestycje. Stanowiły one 41% wszystkich projektów, a  ich wartość sięga 2,3mld euro - z dumą podkreślała Anna Polak-Kocińska, wiceprezes PAIiIZ. Zaznaczyła ona również, że  bezpośrednie inwestycje  zagraniczne w naszym kraju są w  dużej  mierze finansowane z  reinwestowanych zysków.

Dla firm zagranicznych Polska stwarza dogodne warunki do reinwestycji. Inwestorzy cenią sobie szybsze procedury, niższe koszty, wyeliminowanie ryzyka związanego z wchodzeniem na nowy  rynek  oraz możliwość wykorzystania już istniejącej sieci współpracy.

Jak wynika z sondażu Amerykańskiej Izby Handlowej, dotyczącego klimatu   dla  reinwestycji, koncerny amerykańskie podejmując decyzję o rozszerzeniu swojej działalności w Polsce kierują  się  następującymi  czynnikami:  dostępem  dobrze wykwalifikowanej kadry, doskonałą  lokalizacją  Polski,  atrakcyjnymi  kosztami prowadzenia działalności,   sprzyjającym   klimatem   inwestycyjnym, rozmiarem  rynku wewnętrznego oraz wsparciem oferowanym przez Państwo i władze lokalne.
Tematy w artykule: inwestycje zagraniczne

Podobne wiadomości:

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Aktualności 2014-12-15

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Aktualności 2014-12-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.