mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fisichella chce walczyć z BMW

Fisichella chce walczyć z BMW

Giancarlo Fisichella wierzy, że bolidy zespołu Renault są dobrze przygotowane do walki z BMW Sauber o miano trzeciej ekipy w klasyfikacji konstruktorów. Włoski kierowca dobrym występem na Grand Prix Francji chce również zatrzeć złe wrażenie, które pozostawił po sobie podczas wyścigów w Ameryce Północnej - w Kanadzie został zdyskwalifikowany, a w USA był 9.

Fisichella chce walczyć z BMW
"Kiedy zacząłem wyścig w Kanadzie, to wiedziałem, że praca nad bolidami posunęła się naprzód. Byliśmy na tyle szybcy, że mogliśmy nawiązać walkę z Ferrari i BMW. W Indianapolis samochód również był dobry. W kwalifikacjach dzięki dobrej strategii z łatwością znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce. W końcówce moim bolidem zakręciło, co w konsekwencji przełożyło się na brak punktów. Przykro mi z tego powodu. Staram się jednak wyciągnąć pozytywy. Bolid jest coraz lepszy i myślę, że jest to zasługa ciężkiej pracy każdego z członków ekipy" – mówi Fisichella.

Włoski kierowca ma nadzieję, że podczas wyścigu na torze Magny-Cours uda mu się powalczyć z Nickiem Heidfeldem oraz Robertem Kubicą. Cała ekipa Renault wierzy w zdobycz punktową na torze we własnym kraju.

"Musimy zdobyć kilka punktów. Później będziemy mogli się ścigać z BMW i starać się ich pokonać. To z nimi walczymy w mistrzostwach. Od teraz musimy postarać się zdobywać więcej punktów niż oni w każdym wyścigu."

"Nie będzie łatwo. Wiemy, że nasz bolid poprawia się z każdym wyścigiem. Wciąż posuwamy się naprzód i jesteśmy zmotywowani. Nie mogę doczekać się powrotu na tor i pracy nad bolidem" – kończy Włoch.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.