mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fisker - nowy arystokrata

Fisker - nowy arystokrata

Pewien duński projektant samochodów po stworzeniu takich aut, jak BMW Z8 i AM DB9 zapragnął własnego dzieła.

Fisker - nowy arystokrata

Duńczyk Henrik Fisker jest jednym z najbardziej cenionych projektantów. Twórca BMW Z8 oraz concept-cara Z07, Aston Martinów DB9 i V8 Vantage, wspólnie z Bernhardem Koehlerem pracują nad nowym samochodem. Auto ma aspirować do ligi super-rzadkich super-sportowców, do tej pory zastrzeżonej dla Ariela Atom, Zondy, TVR, czy Lotusów.

Egzotyczny, ręcznie wytwarzany w ograniczonej liczbie 150 sztuk, bolid Tramonto ma zostać publicznie odsłonięty 13 września na targach we Frankfurcie. Lekki dwu-miejscowy kabriolet będzie napędzany przez 610-konny (!) silnik, co da osiągi godne dla tej wąskiej niszy rynku (np. 0-100 km/h w 3,6s.)

Po więcej informacji zapraszamy podczas targów IAA. Tam też Fisker ujawni szczegóły dotyczące drugiego, docelowo równie rzadkiego samochodu, który razem z cabrio trafi do klientów w przyszłym roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.