mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Flagowa ciężarówka Volvo

Flagowa ciężarówka Volvo

Na wystawie samochodów ciężarowych w Louisville, w stanie Kentucky, Volvo Trucks zaprezentowało swój topowy model przeznaczony na rynki Ameryki Północnej - Volvo VT 880.

Flagowa ciężarówka Volvo

Jednostka ta posiada system EGR, dzięki któremu spełnia nie tylko obecne normy emisji spalin, ale również te bardziej surowe, które mają zacząć obowiązywać od 2007 i 2010 roku. Wg zapowiedzi przedstawicieli spółki silnik ten pojawi się wkrótce również w innych modelach Volvo serii VN.

Produkcja modelu VT 880 będzie mieć miejsce w amerykańskiej fabryce New River Valley w Dublinie, w stanie Virginia. Początkowa produkcja będzie limitowana, jednak w razie dużego zainteresowania może wzrosnąć w kolejnych latach.

Jednocześnie pod koniec tego roku w modelach serii VT i VN pojawi się Volvo Enhanced Stability Control, czyli układ stabilizujący tor jazdy. Ten zaawansowany system ma zapewnić większe bezpieczeństwo w razie utraty kontroli lub wywrotki pojazdu. Działa on poprzez selektywne hamowanie poszczególnych kół auta, w zależności od warunków drogowych, prędkości oraz innych czynników przekazywanych przez czujniki.

Komentuj:

~Bartek 2007-11-26

Kto mi wyjasni ile to ma koni i jaki silnik. W oznaczeniu FH16 660 oznacza to ze silnik ma moc 660 koni i jest o pojemnosci 16 listrow, a w VT880 ? Czy to oznacza 880 Koni ?

~Gregor 2006-08-10

Volvo VT- przecież te auta są coraz piękniejsze ładnie się na drogach prezentują

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.