mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fleet&Bussines Day

Fleet&Bussines Day

Kolejne spotkanie branży flotowej Fleet&Bussines Day zorganizowane 2 grudnia w warszawskim hotelu Sheraton zakończyło się dużym sukcesem. W przygotowanej po raz kolejny przez FMI Polska imprezie wzięło udział ponad 700 gości.

Fleet&Bussines Day był doskonałą okazją do nawiązania kontaktów i wymiany opinii pomiędzy fleet managerami, dyrektorami działów sprzedaży specjalnej koncernów motoryzacyjnych, dostawcami paliw i akcesoriów. Rozmowy prowadzono na stoiskach wystawowych, a także w kuluarach. W trakcie trwania Fleet&Bussines Day można było również wziąć udział w ciekawych wykładach m.in. na temat nowego sposobu odliczania podatku VAT i homologacji samochodów dla przedsiębiorstw, zmian w prawie ubezpieczeniowym, kształtu międzynarodowego rynku flotowego. Wykłady i dyskusje prowadzili eksperci znanych firm konsultingowych, przedstawiciele zagranicznych i krajowych firm obsługujących floty, a także zagranicznej prasy. Ilość chętnych do wysłuchania prelekcji zaskoczyła nawet organizatorów, którzy musieli powiększyć salę, a i ta nie mogła pomieścić wszystkich. Tematem, który zdominował wszystkie, także kuluarowe dyskusje, były zmiany w homologacji samochodów osobowych z popularną kratką. Jak wiadomo od nowego roku samochody osobowe homologowane na ciężarówki (z wyjątkiem tych w wielofunkcyjnych nadwoziach AF) nie będą mogły być rejestrowane. Sprawa żywo interesuje zarówno dostawców samochodów, którzy obawiają się spadku sprzedaży, jak i przedsiębiorców, dla których zmiany dot. odliczeń podatku VAT oznaczać mogą wyższe koszty funkcjonowania przedsiębiorstw.

Na Fleet&Bussines Day swoje stoiska miało 20 wystawców. Wśród nich znalazły się najważniejsze koncerny samochodowe, koncerny paliwowe, firmy z branży car fleet management, oraz przedsiębiorstwa zajmujące się dostarczaniem technologicznych rozwiązań dla flot.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen
Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen
Wygląda na to, że afera Dieselgate nie zaszkodziła Volkswagenowi. Niemiecki koncern zajął pierwsze miejsce pod względem globalnej sprzedaży samochodów w 2016 roku, wyprzedzając największego konkurenta - Toyotę.
Nowy Citroen C3 Nowy Citroen C3