mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Flota olimpijska gotowa

Flota olimpijska gotowa

Na wystawie Motor Show w Bolonii, odpowiedzialny za markę Fiat Luca De Meo przekazał "symbolicznie" Evelinie Christillin 3.000 samochodów, które zostaną wykorzystane przez organizatora XX Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie.

Flota olimpijska gotowa

Absolutnym bohaterem tego spotkania został nowiutki Fiat Sedici, oryginalny samochód terenowy z napędem na 4x4, który ma doskonale sprawdzać się zarówno w ruchu miejskim, jak i po nietypowym terenie. Dodatkowo będzie to bardzo dobra promocja dla tego nowego modelu, gdyż debiut handlowy we Włoszech zaplanowano właśnie w czasie trwania Igrzysk Olimpijskich w Turynie.

Oprócz 200 Fiatów Sedici, flota olimpijska składać się będzie również z innych modeli: od Grande Punto do Fiata Croma, od Pandy 4x4 do Fiata Idea, od Alfy 159 do Alfy Crosswagon, od Lancia Musa do samochodu sztandarowego Lancia Phedra i Thesis. Jedna część tych samochodów będzie przeznaczona dla delegacji i operatorów telewizyjnych z całego świata, podczas gdy ok. sto innych zostanie wykorzystanych przez ok. 3.000 wolontariuszy. Specjalnie dla nich zostały zorganizowane szkolenia "Bezpieczna Jazda" w których uczestniczył Fiat Auto dostarczając modele Fiat Idea, Lancia Musa i Alfa 147. Ponadto dzięki Magneti Marelli, wszystkie Fiaty Croma i Alfa 159 z floty olimpijskiej zostały wyposażone w system teleinformacji i nawigacji satelitarnej ostatniej generacji, który pozwala na dotarcie do ważnych informacji olimpijskich i miejsc śledząc wskazówki dostarczane w systemie głośno mówiącym lub wyświetlane na kolorowym monitorze.

Poza tym, na terenie targów Motor Show w Bolonii, publiczność może podziwiać niektóre pojazdy przygotowane specjalnie na olimpiadę, z napisami ekip sponsorowanych: np. Panda 4x4 "Jamajka", Grande Punto "Fiat Freestyle Team", Alfa Crosswagon "Ski Racing Team" czy też Lancia Ypsilon "Ice".

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.