mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Flotowa nagroda dla Fiata Fiorino

Flotowa nagroda dla Fiata Fiorino

Po zaledwie tygodniu od wprowadzenia na rynek w Wielkiej Brytanii, nowy model Fiata - Fiorino  Cargo zdobył swoje pierwsze brytyjskie wyróżnienie – nagrodę w kategorii Najlepszy Nowy Samochód Dostawczy (Best New Van)  podczas tegorocznej edycji konkursu Fleet World Honours. Nagrody te, rozdane podczas ceremonii w Londynie, są przyznawane corocznie producentom samochodów, którzy w opinii jury osiągnęli wyjątkowy poziom w swoim sektorze.

Flotowa nagroda dla Fiata Fiorino
Jury przewodniczył doświadczony specjalista, George Emmerson, który zarządzał flotami takich firm jak IBM, NHBC i Black Horse Agencies. Inni członkowie jury to Ross Durkin, Ken Rogers i John Kendall z redakcji Fleet World oraz menadżer flotowy, Jackie Pomfrett.

Dane na temat wartości rezydualnej pojazdów, kosztów utrzymania i niezawodności są dostarczane przez ALD Automotive, Masterlease oraz ING Car Lease.

John Kendall, wydawca Commercial Fleet World, skomentował nagrodę następująco: „Premiera Fiata Fiorino otwiera nowy rozdział trwającej już 30 lat współpracy Fiata i PSA w dziedzinie lekkich samochodów dostawczych. „Oferując ładowność 610 kg i przestrzeń ładunkową 2,50 m3, trzem konkurentom udało się połączyć  ładowność użytkową z maksymalną pojemnością w kompaktowym furgonie dużo mniejszym od tradycyjnych lekkich samochodów dostawczych. Sprawdzone silniki, proponowane przez Fiata i PSA powinny również pomóc w utrzymaniu niskich kosztów użytkowania".

Paul Godden, Menedżer Marki Fiat Professional na rynku brytyjskim, powiedział: „Jesteśmy zachwyceni faktem, że Fiorino zostało uhonorowane w ten sposób i tak szybko po wejściu na rynek brytyjski. Proponowane przez ten furgon połączenie wymiarów, uniwersalności i atrakcyjnego wyglądu, gwarantuje jego sukces, co udowodniła dzisiejsza nagroda branżowa".

Fiorino uzupełnia gamę produktów oferowanych w Wielkiej Brytanii przez markę Fiat Professional – część spółki Fiat Group Automobiles SpA, wyspecjalizowaną w samochodach dostawczych – w momencie znaczącego zwiększenia sprzedaży tej marki w segmencie LCV, która odnotowała wzrost o 8.3 % w latach 2006-2007.

Produkowane w zakładach Tofas w Turcji Fiorino jest owocem joint-venture Fiata i PSA i zostało zaprojektowane specjalnie do łatwego i skutecznego wykorzystania w zatłoczonych centrach miejskich.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Fiorino
Fiat Fiorino
Cena podstawowa już od: 40 098 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat Fiorino Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat Fiat Fiorino

Podobne wiadomości:

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Aktualności 2017-01-17

Fiat Tipo hatchback i kombi - polskie ceny

Fiat Tipo hatchback i kombi - polskie ceny

Aktualności 2016-11-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Japoński producent przedstawił szkic Yarisa, który jest zapowiedzią sportowej wersji tego modelu. Na rynku samochód będzie konkurentem m.in. Forda Fiesty ST.