mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Floty samochodowe stawiają na internet

Floty samochodowe stawiają na internet

Jak wynika z ankiet przeprowadzanych w 2009 r. przez DKV Euro Service, internet jest najlepszą metodą kontaktu z firmami branży transportowej. Ponad połowa nowych użytkowników kart paliwowych dowiedziała się o ich istnieniu właśnie przez strony www.

Floty samochodowe stawiają na internet
DKV Euro Service, operator kart paliwowo-serwisowych, od początku 2007 r. przeprowadza analizy profilu swoich nowych klientów. Wnioski z najnowszych ankiet ukazują coraz większą aktywność na rynku transportowym małych i średnich firm. Ponad połowę nabywców kart paliwowych stanowią przewoźnicy posiadający 1-2 pojazdów. Tylko niecałe 7% nowych klientów zarządza flotami z taborem ponad 10 samochodów. Jak informują analitycy DKV, spowodowane jest to nasyceniem kartami paliwowymi wśród dużych przewoźników oraz wyraźnie większym otwarciem na nowe technologie wśród firm małych i średnich. 

Zmienia się też sposób pozyskiwania informacji przez menadżerów flot – w poprzednich latach głównym impulsem skłaniającym do wyboru firmy dostarczającej usługi flotowe były opinie kolegów z branży. Obecnie najlepszym narzędziem dotarcia do klientów okazuje się internet. Ponad połowa nowych nabywców kart dowiedziała się o ofercie DKV właśnie dzięki stronom www. Kontakt bezpośredni pozostaje jednak bardzo istotnym czynnikiem – z opinii znajomych i partnerów biznesowych skorzystało 30% ankietowanych. Natomiast jedna dziesiąta firm zasięgnęła informacji na stacjach paliwowych oraz na spotkaniach branżowych. 

Powyższe dane zebrano na podstawie ankiet wypełnianych przez klientów DKV w ciągu 2009 r. Służą one między innymi do gromadzenia informacji o najbardziej aktywnych użytkownikach DKV Card w ramach programu „Podaj dalej, zyskaj więcej!”. Ideą programu jest gratyfikacja firm polecających usługi firmy DKV wśród swoich partnerów biznesowych. Ponieważ w tym roku firma DKV Euro Service obchodzi swoje 75-lecie, najlepsi klienci DKV zostali uhonorowaniu podczas październikowej uroczystości, która odbyła się w Pałacu Odrowążów k. Szydłowca. 

Podobne wiadomości:

Citroen DS3 – pierwszy tysiąc sprzedany

auto motor i sport 0000-00-00

Skoda zdominowała rynek flotowy w Polsce

Skoda zdominowała rynek flotowy w Polsce

Aktualności 2015-01-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.