mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Flux zwycięzcą konkursu Peugeota

Flux zwycięzcą konkursu Peugeota

Rozstrzygnięta została czwarta już edycja międzynarodowego konkursu designerskiego Peugeot. Zwycięzcą został 20-letni Włoch, Mihai Panaitescu, za projekt o nazwie Flux.

Flux zwycięzcą konkursu Peugeota

W czwartej edycji konkursu projektanci amatorzy zostali zaproszeni do przesłania projektu własnej koncepcji samochodu nawiązującego do skrótu P.L.E.A.S.E. Czyli samochodu dostarczającego czystej Przyjemności (Pleasurable) prowadzenia poprzez swą Lekkość (Lively) i Skuteczność (Efficient), pozostającego Dostępnym (Accessible) przez Prostotę (Simple) i Ekologię (Ecological) koncepcji.

Zobacz 30 finałowych projektów

Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio modele N Jooy, stworzony przez Brazylijczyka, Wesleya Saikawę, oraz Allscape, którego twórcą był Gustavo Ferrero z Wenezueli.

Zwycięski model, wraz z dziesiątką finalistów, zostaną zaprezentowane na wystawie w Genewie. Łącznie zostało zarejestrowanych około 4 tys. projektów, co stanowi liczbę większą, niż w każdej poprzedniej edycji.

Zobacz więcej o samochodach marki Peugeot

Zobacz koniecznie: Wszystko o Peugeot
Tematy w artykule: Peugeot

Podobne wiadomości:

Pickup od grupy PSA

Pickup od grupy PSA

Aktualności 2016-05-02

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Premiery 2016-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.