mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Focus i Transit do serwisu!

Focus i Transit do serwisu!

Niewłaściwe mocowanie piasty tylnego koła w Focusach oraz problemy z przewodem wysokiego ciśnienia układu wspomagania kierownicy w Transitach były przyczyną rozpoczęcia przez Ford Polska kampanii serwisowej obu tych modeli.

Focus i Transit do serwisu!
W przypadku Forda Focusa, wyposażonego w tylne hamulce bębnowe, mogą być zamontowane niewłaściwe śruby mocujące piastę tylnego koła, co może spowodowac poluzowanie tych śrub. W ekstremalnych przypadkach, gdy poluzowaniu ulegną wszystkie cztery śruby, może dojść do utraty sterowności i stabilności pojazdu.

Kampanią serwisową na rynku polskim objętych jest 421 samochodów Ford Focus, wyprodukowanych w Niemczech, Hiszpanii i Rosji od końca lutego do początku kwietnia 2007 r.

W przypadku Forda Transita to już druga taka akcja serwisowa w tym miesiącu. Tym razem w wersjach z 2,4-litrowym silnikiem wysokoprężnym przewód wysokiego ciśnienia układu wspomagania kierownicy może się odłączyć od pompy układu wspomagania kierownicy (PAS). Wada ta może skutkować brakiem wspomagania kierownicy oraz wyciekiem płynu z układu, co może być przyczyną samozapłonu.

Kampanią serwisową na rynku polskim objętych jest 2017 samochodów Ford Transit 2.4 D wyprodukowane w Southampton (Wlk. Brytania) od 19 grudnia 2005 r. do 29 września 2007 r. oraz w Otosan (Turcja) od 11 listopada 2005 r. do 29 września 2007 r.

W obu przypadkach Ford Polska poinformował już właścicieli aut objętych kampanią serwisową o konieczności sprawdzenia samochodu w autoryzowanym serwisie. Wymiana odpowiednio, bądź śrub na właściwe, bądź wadliwych elementów przewodu układu wspomagania kierownicy zostanie wykonana bezpłatnie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Focus
Ford Focus
Cena podstawowa już od: 67 070 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Ford Transit
Ford Transit
Cena podstawowa już od: 81 684 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.
Tematy w artykule: UOKiK Focus Transit

Podobne wiadomości:

Pakiet tunignowy dla nowego Focusa RS

Pakiet tunignowy dla nowego Focusa RS

Aktualności 2016-08-08

Nowy Ford Transit Custom już niebawem w salonach

Nowy Ford Transit Custom już niebawem w...

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.