mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Focus i Transit do serwisu!

Focus i Transit do serwisu!

Niewłaściwe mocowanie piasty tylnego koła w Focusach oraz problemy z przewodem wysokiego ciśnienia układu wspomagania kierownicy w Transitach były przyczyną rozpoczęcia przez Ford Polska kampanii serwisowej obu tych modeli.

Focus i Transit do serwisu!
W przypadku Forda Focusa, wyposażonego w tylne hamulce bębnowe, mogą być zamontowane niewłaściwe śruby mocujące piastę tylnego koła, co może spowodowac poluzowanie tych śrub. W ekstremalnych przypadkach, gdy poluzowaniu ulegną wszystkie cztery śruby, może dojść do utraty sterowności i stabilności pojazdu.

Kampanią serwisową na rynku polskim objętych jest 421 samochodów Ford Focus, wyprodukowanych w Niemczech, Hiszpanii i Rosji od końca lutego do początku kwietnia 2007 r.

W przypadku Forda Transita to już druga taka akcja serwisowa w tym miesiącu. Tym razem w wersjach z 2,4-litrowym silnikiem wysokoprężnym przewód wysokiego ciśnienia układu wspomagania kierownicy może się odłączyć od pompy układu wspomagania kierownicy (PAS). Wada ta może skutkować brakiem wspomagania kierownicy oraz wyciekiem płynu z układu, co może być przyczyną samozapłonu.

Kampanią serwisową na rynku polskim objętych jest 2017 samochodów Ford Transit 2.4 D wyprodukowane w Southampton (Wlk. Brytania) od 19 grudnia 2005 r. do 29 września 2007 r. oraz w Otosan (Turcja) od 11 listopada 2005 r. do 29 września 2007 r.

W obu przypadkach Ford Polska poinformował już właścicieli aut objętych kampanią serwisową o konieczności sprawdzenia samochodu w autoryzowanym serwisie. Wymiana odpowiednio, bądź śrub na właściwe, bądź wadliwych elementów przewodu układu wspomagania kierownicy zostanie wykonana bezpłatnie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Focus
Ford Focus
Cena podstawowa już od: 65 090 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Ford Transit
Ford Transit
Cena podstawowa już od: 81 684 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.
Tematy w artykule: UOKiK Focus Transit

Podobne wiadomości:

Nowy Ford Transit Custom już niebawem w salonach

Nowy Ford Transit Custom już niebawem w...

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-06

Pakiet tunignowy dla nowego Focusa RS

Pakiet tunignowy dla nowego Focusa RS

Aktualności 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic