mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Focusy i Transity do serwisu

Focusy i Transity do serwisu

Ruszyła kampania serwisowa w salonach Forda. Tym razem awarie mogą wystąpić w dwóch modelach tej marki - Focus i Transit.

W przypadku kompaktowego Forda Focusa, jak poinformował polski dystrybutor samochodów Ford, poinformował, w wersjach z silnikami 1,6 l, 1,8 l i 2,0 l, Duratorq-TDCi wyprodukowanych w okresie od 1 czerwca 2006 do 25 stycznia 2007 w Niemczech, Hiszpanii i Rosji, może dochodzić do nadmiernej korozji elementów układu chłodzenia silnika. Wada ta występuje tylko w samochodach użytkowanych w krajach, w których zimą stosowane są duże ilości soli. W ekstremalnych przypadkach korozja może rozprzestrzenić się na obwody elektroniczne i powodować przegrzanie, co może prowadzić nawet do stopienia izolacji przewodów elektrycznych oraz przewodów i urządzeń sąsiadujących.

Kampanią serwisową na rynku polskim objętych jest 1946 egzemplarzy modelu Ford Focus.

Z kolei właściciele Fordów Transitów, wyprodukowanych w okresach: od 20 lutego 2004 r. do 31 maja 2006 r. w Niemczech, od 1 lipca do 31 sierpnia 2007 r. w Turcji i Wielkiej Brytanii, z powodu potencjalnej wady odlewu piasty środkowej, muszą się liczyć z ryzykiem odłączenia się kierownicy od kolumny kierowniczej. Wedle szacunków przedsiębiorcy wada ta może dotyczyć jednak tylko poniżej 1% samochodów wyprodukowanych we wskazanym okresie.

Kampanią serwisową na rynku polskim objęte są 343 samochody Ford Transit.

Ford Polska poinformował UOKiK, że posiadacze pojazdów objętych kampanią, zostali indywidualnie powiadomieni o ryzyku oraz zaproszeni do autoryzowanych serwisów, gdzie na koszt przedsiębiorcy zamontowane zostaną dodatkowe wiązki przewodów oraz osłona chroniąca przed przedostawaniem się wody, a w przypadku Transita dokonana zostanie ocena piasty i w razie konieczności dokonane zostaną stosowne naprawy lub modyfikacje.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Focus
Ford Focus
Cena podstawowa już od: 67 070 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Ford Transit
Ford Transit
Cena podstawowa już od: 81 684 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Ford Focus RS na Nürburgringu – w zielonym...

auto motor i sport 0000-00-00

Wrażenia na całe życie. 305-konny nowy Ford Focus RS i 21-kilometrowa północna pętla toru Nürburgring obracają w pył wyobrażenia o szybkiej jeździe i trudnych trasach.

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

~Aki 2009-10-20

To fakt, że Fordy sa bardzo niezawodne, ale nawet najlepszym się zdarzają wpadki

~kazmirz 2009-10-20

a kto ci takich bajek naopowiadał

~A to są najbardziej niezawodne auta na rynku... 2009-10-20

A to są najbardziej niezawodne auta na rynku...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando