mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Folklor pod skrzydłami Fundacji Mirosław Wróbel

Folklor pod skrzydłami Fundacji Mirosław Wróbel

18 czerwca br., w Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu odbyła się uroczysta inauguracja działalności Fundacji Mirosław Wróbel. Jej Fundatorem jest Ewa Skowrońska, córka zmarłego tragicznie w ubiegłym roku dealera Mercedesa. 

Folklor pod skrzydłami Fundacji Mirosław Wróbel
- Inauguracja działalności Fundacji to dla mnie i moich bliskich chwila szczególna. To swego rodzaju hołd dla mojego Taty, by zachować pamięć o Nim, Jego pasjach i o tym, co czynił dla innych - powiedziała Ewa Skowrońska, prezes Fundacji.  Chciałabym, by Fundacja Mirosław Wróbel kojarzona była z folklorem i kulturą ludową. Nie mniej ważnym zadaniem będzie też krzewienie sportu i kultury fizycznej w naszym regionie.

Pierwszym beneficjentem Fundacji został wrocławski gitarzysta i kompozytor jazzowy, Michał Zygmunt. Fundacja wsparła zakup barytonowej gitary dla muzyka. Sobotni koncert był premierą nowej, trzeciej już płyty Michała Zygmunta, pt. „Muzyki”.

Uroczystość poprowadzili - Ewa Skowrońska i znany wrocławski aktor Robert Gonera. Gościem specjalnym koncertu był producent płyty „Muzyki” Roli Mosimann (znany m.in. ze współpracy z Faith No More, Björk, The Young Gods, The The, Smashing Pumpkins, Swans czy New Order), który zagrał na niej na instrumentach perkusyjnych.

Mirosław Wróbel, jeden z największych dealerów marki Mercedes-Benz w Polsce, zmarł tragicznie 8 maja 2010 roku. Prócz doskonale prowadzonego biznesu znajdywał czas na swoje pasje. Kochał folklor. W młodości śpiewał i tańczył w zespołach ludowych Ślężanie, Jedliniok, Kalina. W ostatnich latach swojego życia kwestował na rzecz dzieci z chorobą nowotworową, występując na scenach muzycznych Dolnego Śląska. Uprawiał czynnie sport. Grał w tenisa, golfa, pływał na desce surfingowej, jeździł na rowerze, zimą biegał na nartach.

Podobne wiadomości:

Największy salon Mercedesa w Polsce otwarty!

Największy salon Mercedesa w Polsce otwarty!

Aktualności 2017-01-10

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Aktualności 2017-01-10

Komentuj:

~AK 2011-06-21

a ciekawe jaki koszt jest za przejazd trasą Porto - Moskwa np Peugeotem Partner elektro ?

~Piotrek 2011-06-20

nie do wiary ! jak to jest możliwe ?! ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi L200 pickupem roku 2017
Mitsubishi L200 pickupem roku 2017
Mitsubishi L200 otrzymał tytuł Best Pickup na ceremonii Carbuyer Awards 2017. Jurorzy docenili L200 za jego twardy charakter i mocny, czterocylindrowy dieslowski silnik 2,4 l.