mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Folklor pod skrzydłami Fundacji Mirosław Wróbel

Folklor pod skrzydłami Fundacji Mirosław Wróbel

18 czerwca br., w Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu odbyła się uroczysta inauguracja działalności Fundacji Mirosław Wróbel. Jej Fundatorem jest Ewa Skowrońska, córka zmarłego tragicznie w ubiegłym roku dealera Mercedesa. 

Folklor pod skrzydłami Fundacji Mirosław Wróbel
- Inauguracja działalności Fundacji to dla mnie i moich bliskich chwila szczególna. To swego rodzaju hołd dla mojego Taty, by zachować pamięć o Nim, Jego pasjach i o tym, co czynił dla innych - powiedziała Ewa Skowrońska, prezes Fundacji.  Chciałabym, by Fundacja Mirosław Wróbel kojarzona była z folklorem i kulturą ludową. Nie mniej ważnym zadaniem będzie też krzewienie sportu i kultury fizycznej w naszym regionie.

Pierwszym beneficjentem Fundacji został wrocławski gitarzysta i kompozytor jazzowy, Michał Zygmunt. Fundacja wsparła zakup barytonowej gitary dla muzyka. Sobotni koncert był premierą nowej, trzeciej już płyty Michała Zygmunta, pt. „Muzyki”.

Uroczystość poprowadzili - Ewa Skowrońska i znany wrocławski aktor Robert Gonera. Gościem specjalnym koncertu był producent płyty „Muzyki” Roli Mosimann (znany m.in. ze współpracy z Faith No More, Björk, The Young Gods, The The, Smashing Pumpkins, Swans czy New Order), który zagrał na niej na instrumentach perkusyjnych.

Mirosław Wróbel, jeden z największych dealerów marki Mercedes-Benz w Polsce, zmarł tragicznie 8 maja 2010 roku. Prócz doskonale prowadzonego biznesu znajdywał czas na swoje pasje. Kochał folklor. W młodości śpiewał i tańczył w zespołach ludowych Ślężanie, Jedliniok, Kalina. W ostatnich latach swojego życia kwestował na rzecz dzieci z chorobą nowotworową, występując na scenach muzycznych Dolnego Śląska. Uprawiał czynnie sport. Grał w tenisa, golfa, pływał na desce surfingowej, jeździł na rowerze, zimą biegał na nartach.

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes Sprinter już w przyszłym roku

Nowy Mercedes Sprinter już w przyszłym roku

Aktualności 2017-10-03

Mercedes publikuje ceny pickupa Klasy X

Mercedes publikuje ceny pickupa Klasy X

Aktualności 2017-09-18

Komentuj:

~AK 2011-06-21

a ciekawe jaki koszt jest za przejazd trasą Porto - Moskwa np Peugeotem Partner elektro ?

~Piotrek 2011-06-20

nie do wiary ! jak to jest możliwe ?! ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.