mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford Escape z tytułem 'North American Truck of the Year'

Ford Escape z tytułem 'North American Truck of the Year'

Na rozpoczynających się targach motoryzacyjnych w Detroit (9-11 stycznia dni dla prasy) ogłoszono zwycięzcę amerykańskiej nagrody "Truck of the Year 2005".

Ford Escape z tytułem 'North American Truck of the Year'

O przyznaniu tytułu Fordowi Escape zdecydowało grono 50 dziennikarzy motoryzacyjnych z USA i Kanady. Kategoria "truck" obejmuje takie segmenty aut jak SUV, pick-up czy też większe auta terenowe.

W uzasadnieniu werdyktu jurorzy podkreślili bardzo niskie zużycie paliwa przez ten model w połączeniu z możliwościami terenowymi, przestronnym wnętrzem i sporą przestrzenią bagażową tego najbardziej popularnego w USA małego SUV-a.

Escape jest pierwszym modelem z kategorii SUV, który jest zasilany hybrydowym silnikiem benzynowo-elektrycznym. Zbudowany został na tej samej płycie co standardowa wersja modelu. Od czasu premiery rynkowej latem ubiegłego roku Escape Hybrid trafił już do 4 tys. odbiorców w Stanach Zjednoczonych. Tegoroczna sprzedaż szacowana jest na 20 tys. sztuk, jednak w przypadku większego popytu Ford zakłada zwiększenie mocy produkcyjnych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia
Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia
Wybrano najkorzystniejsze oferty na zaprojektowanie i budowę trzech odcinków drogi ekspresowej S19 – trasy Via Carpatia. Odcinki od końca obwodnicy Kraśnika do granicy województwa lubelskiego z podkarpackim mają długość 33 km.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic