mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford Escape z tytułem 'North American Truck of the Year'

Ford Escape z tytułem 'North American Truck of the Year'

Na rozpoczynających się targach motoryzacyjnych w Detroit (9-11 stycznia dni dla prasy) ogłoszono zwycięzcę amerykańskiej nagrody "Truck of the Year 2005".

Ford Escape z tytułem 'North American Truck of the Year'

O przyznaniu tytułu Fordowi Escape zdecydowało grono 50 dziennikarzy motoryzacyjnych z USA i Kanady. Kategoria "truck" obejmuje takie segmenty aut jak SUV, pick-up czy też większe auta terenowe.

W uzasadnieniu werdyktu jurorzy podkreślili bardzo niskie zużycie paliwa przez ten model w połączeniu z możliwościami terenowymi, przestronnym wnętrzem i sporą przestrzenią bagażową tego najbardziej popularnego w USA małego SUV-a.

Escape jest pierwszym modelem z kategorii SUV, który jest zasilany hybrydowym silnikiem benzynowo-elektrycznym. Zbudowany został na tej samej płycie co standardowa wersja modelu. Od czasu premiery rynkowej latem ubiegłego roku Escape Hybrid trafił już do 4 tys. odbiorców w Stanach Zjednoczonych. Tegoroczna sprzedaż szacowana jest na 20 tys. sztuk, jednak w przypadku większego popytu Ford zakłada zwiększenie mocy produkcyjnych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.