mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford Focus II WRC

Ford Focus II WRC

W niespełna półtora roku po debiucie cywilnej wersji drugiej generacji hatchbacka spod znaku błękitnego owala, w sezonie 2006 rajdowego czempionatu, zacznie startować jego odmiana wyczynowa.

Ford Focus II WRC

Brytyjski M-Sport, oddział Forda zajmujący się przygotowaniem aut do profesjonalnych zawodów sportowych, pracuje już efektywnie i - co widać na zdjęciach - efektownie nad kolejną generacją broni WRC.

Stworzono już pierwsze nadwozie auta, a w zeszłym miesiącu zakończono prace stylistyczne i konstrukcję dziesięciu klatek bezpieczeństwa - immanentnego wyposażenia każdej maszyny rajdowej.

Według Christiana Loriaux, dyrektora technicznego projektu, wszystkie zadania konstrukcyjne są realizowane w czasie, a do końca sierpnia auto będzie gotowe do prezentacji i pierwszych oficjalnych testów.

Jest to o tyle ważne, że by startować od pierwszego rajdu przyszłego sezonu, samochód musi uzyskać homologację organizacji FIA na jesieni tego roku.

Cały ten proces jest z kolei ważny dla Forda, który bardzo mocno angażuje się w rajdy czempionatu WRC. Jest to jedna z nielicznych, globalnych aktywności sportowych marki, która chce w ten sposób promować zarówno swojego kompakta, jak i całą serię ST.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando