mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford Focus najbardziej pożądany przez Polaków

Ford Focus najbardziej pożądany przez Polaków

Focus liderem sprzedaży w segmencie samochodów kompaktowych w Polsce

Jak wynika z raportu firmy SAMAR, Ford Focus był najchętniej kupowanym samochodem kompaktowym w Polsce w 2002 roku. W ubiegłym roku do klientów trafiło 10 180 szt. tego modelu, a udział w rynku wyniósł 3,3%. Na drugim miejscu znalazła się Toyota Corolla z liczbą 10 004 sprzedanych nowych pojazdów i udziałem 3,25%. Na trzecim miejscu uplasował się Opel Astra, którego sprzedaż osiągnęła poziom 8 887 sztuk, a udział w rynku 2,88%.

Na sukces rynkowy Focusa oprócz atrakcyjnej stylistyki wpłynął zapewne fakt uznania Forda Focus najlepszym samochodem na rynku niemieckim pod względem niezawodności. W opublikowanym w 2002 roku podsumowaniu pt. Auto Report 2002 niemiecka agencja TÜV, odpowiedzialna za przyznawanie norm i certyfikacji dla przemysłowych dóbr inwestycyjnych i dóbr konsumpcyjnych, ogłosiła Forda Focus liderem niezawodności wśród samochodów liczących od roku do trzech lat.

Ford Focus należy niezwykle popularnych samochodów w swojej klasie nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Model ten był najlepiej sprzedającym się samochodem osobowym na świecie w latach 2000–2001.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross