mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford GT - produkcja przedłużona o dwa lata

Ford GT - produkcja przedłużona o dwa lata

W ostatnich tygodniach wielu klientów Forda, którzy chcieli kupić model GT otrzymało listy odmowne, ponieważ wszystkie egzemplarze, które zostaną wyprodukowane znalazły już nabywców. Pojawiło się jednak światełko w tunelu.

Ford GT - produkcja przedłużona o dwa lata

Według najnowszych zapowiedzi marka spod znaku błękitnego owalu podjęła decyzję o przedłużeniu produkcji supersamochodu o kolejne dwa lata. Oznacza to, że z taśmy produkcyjnej zjadą kolejne egzemplarze. Niewykluczone, że nakład zostanie w ten sposób podwojony.

W tej chwili podstawowym problemem Forda jest to, że na model GT zgłosiło się więcej chętnych niż firma zamierzała wyprodukować. Producent otrzymał 6506 zgłoszeń od klientów, a początkowe założenia mówiły o produkcji na poziomie 600 egzemplarzy w ciągu dwóch lat. Żeby zaspokoić zwiększone potrzeby najwierniejszych klientów, Ford wyprodukuje więcej samochodów. Klienci, którzy znaleźli się na liście oczekujących będą mogli kupić model GT w trzecim roku produkcji, czyli dopiero w 2018 roku.

 Żeby zapewnić ekskluzywność limitowanego modelu amerykański producent zakładał budowę nie więcej jak 250 egzemplarzy każdego roku. Firma nie ogłosiła oficjalnego cennika dla nowego supersamochodu, ale w kuluarach mówi się o kwocie 400 tys. dolarów. Pierwsze dostawy supersamochodu zbudowanego na płycie z włókna węglowego rozpoczną się pod koniec tego roku. Pod tylną klapą w modelu GT skrywa się silnik V6 biturbo o mocy ponad 600 KM. To również nieoficjalne dane. Podobnie jak w przypadku Focusa RS, producent skutecznie roztacza aurę tajemniczości.

Poza samochodami dopuszczonymi do ruchu drogowego Ford zamierza wyprodukować wersje wyścigową.

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford GT Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Ford GT

Podobne wiadomości:

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na...

Premiery 2017-09-14

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Aktualności 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja podsumowuje długi weekend
Policja podsumowuje długi weekend
Kolejny długi weekend za nami. Pomimo tego, że nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy - statystyki nadal są przerażające.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic