mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford Ka z Tychów

Ford Ka z Tychów

Niemiecka filia Ford Motor Company prawdopodobnie jeszcze w tym roku rozpocznie w Tychach produkcję nowego Ford Ka. Nowy model będzie wytwarzany na rozbudowanej przez koncern linii produkcyjnej Fiata w Tychach.

Ford Ka z Tychów
Ford-Werke GmbH, największa filia Forda mieszcząca się w Niemczech, planuje już w IV kwartale bieżącego roku rozpocząć w Polsce produkcję nowego modelu. Decyzję o inwestycji w naszym kraju podjęto ze względów strategicznych. Polska nie tylko dysponuje świetnie przygotowaną kadrą pracowników oraz doskonałą lokalizacją w centrum kontynentu, lecz także może być liczącym się rynkiem zbytu dla wytwarzanych w Tychach samochodów.

Do czasu uruchomienia produkcji w Tychach, następca Forda Ka będzie produkowany tylko w Walencji. W produkcję nowego modelu samochodu miejskiego spółka zainwestuje blisko 94 mln euro, a przy jego produkcji według szacunków zatrudnienie znajdzie około 1000 osób.

Według Ministerstwa Gospodarki inwestycja ta może zostać objęta pomocą publiczną w postaci programu wieloletniego. Wartość grantu inwestycyjnego, rekomendowanego przez Ministra Gospodarki, wynieść może 5 mln euro (około 19,5 mln zł). Pomoc ta wymaga zatwierdzenia przez Komisję Europejską. Wsparcie pochodzić będzie ze środków budżetowych będących w dyspozycji Ministra Gospodarki.

Ford zamierza zawrzeć umowy z ponad 25 dostawcami z Polski, które według szacunków firmy wygenerują roczny obrót rzędu 198 mln euro. 80% elementów potrzebnych do składania aut ma być dostarczanych przez polskich kontrahentów, zatem projekt przyczyni się również do transferu technologii na rzecz przedsiębiorstw motoryzacyjnych w Polsce. Dostarczana technologia obejmuje najnowsze rozwiązania z dziedziny produkcji samochodów, ze szczególnym uwzględnieniem parametrów środowiskowych.

Podobne wiadomości:

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja...

Aktualności 2018-02-09

Dakar 2009 w Ameryce Południowej

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~PL 2008-04-04

"5 mln euro (około 19,5 mln zł)." - gdzie mozna sprzedac euro po 3,9 ??? cos, ktos, kreci .....

~Pawel 2008-04-03

EE co Ty, w prównaniu do 5OO to jest brzydal

~leniuch 2008-04-01

i za rok bedzie Car of the Year!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando