mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford Kuga dla alergików

Ford Kuga dla alergików

Ford Kuga jest kolejnym modelem Forda, który otrzymał wydany przez niemiecką firmę TÜV Rheinland Group certyfikat „Wnętrze przetestowane na obecność czynników wywołujących alergie”.

Ford Kuga dla alergików

Ford Kuga, który do sprzedaży trafi już latem, jest już siódmym z kolei modelem Forda, który otrzymał taki certyfikat. Poprzednio podobne świadectwa otrzymały: Ford Ka, Ford Focus (w tym także model Coupé-Cabriolet), Ford C-MAX, Ford S-MAX, Ford Galaxy oraz Ford Mondeo. Wymienione modele Forda są pierwszymi samochodami na świecie, które pod tym względem przeszły rygorystyczne badania TÜV.

Certyfikat TÜV jest potwierdzeniem przez niezależnych specjalistów, że wnętrze samochodu zostało wykonane wyłącznie z materiałów i tworzyw o własnościach, dzięki którym ryzyko wywołania reakcji alergicznych zostało ograniczone do minimum.

Przed wydaniem certyfikatu przeprowadzono – ściśle według rygorystycznych norm badawczych TÜV – szereg rozbudowanych testów i prób Forda Kuga, dających wyniki możliwe do zweryfikowania metodami naukowymi. Ponad 100 materiałów i tworzyw użytych w tym samochodzie badano pod kątem zawartości substancji szkodliwych i mogących powodować uczulenia. Oprócz tego, testom dermatologicznym poddawano wszystkie elementy wykończenia wnętrza mogące mieć dłuższy kontakt ze skórą, takie jak: obicia foteli, wykładziny i dywaniki podłogowe, czy pasy bezpieczeństwa.

Aby sprostać standardom wymaganym do uzyskania certyfikatu, konstruktorzy i projektanci wnętrza Forda Kuga bądź całkiem wyeliminowali, bądź ograniczyli do minimum zawartość takich materiałów i substancji jak lateks oraz związki chromu i niklu, o których wiadomo, że bywają przyczyną reakcji alergicznych u niektórych osób.

Oprócz tego Kuga jest wyposażony w wydajny filtr przeciwpyłkowy, który również został z powodzeniem przetestowany przez TÜV. Filtr ten skutecznie zatrzymuje pyłki roślinne – będące częstą przyczyną wielu uczuleń u tysięcy alergików – przed przedostaniem się do wnętrza samochodu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Kuga
Ford Kuga
Cena podstawowa już od: 96 880 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Tematy w artykule: Kuga

Podobne wiadomości:

Ford Kuga – Kuga z gwiazdami

auto motor i sport 0000-00-00

Gdy inni wsiadali do pociągu z napisem crossover, Ford dumnie stał na peronie, chusteczką pomachał i teraz musi gonić peleton.

Ford Kuga w Genewie

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~bodzio 2008-08-25

"Oprócz tego Kuga jest wyposażony w wydajny filtr przeciwpyłkowy, który również został z powodzeniem przetestowany przez TÜV." to mi się podoba, niby najmniej istotne, ale jak ktoś jest uczulony na co drugi rodzaj pyłku i ma zapchany nos pół roku to doceni taki wynalazek - jak ja!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.