mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford: Lifting Fiesty opłacił się

Ford: Lifting Fiesty opłacił się

Z odmładzaniem konkretnego modelu jest różnie. Albo się spodoba i będzie się sprzedawał albo też nie. Wszystko zależy od gustów klientów. Fordowi i jego zliftingowanej Fieście się udało. Jak pokazują wyniki sprzedaży w Europie mała Fiesta znowu jest w czołówce.

Ford: Lifting Fiesty opłacił się
Powrót Fiesty do zajmowania zaszczytnych tytułów trwał dosyć długo, prawie 5 lat. W 2001 roku pojawiła się wówczas nowa generacja tego modelu, a w roku ubiegłym (2005) auto zostało poddane jeszcze drobnej kosmetyce. Jednak warto Fordowi było czekać bo reprezentant segmentu B na rynkach europejskich radzi sobie bardzo dobrze.

Zobacz TEST mojeauto.pl modelu Ford Fiesta

W samych Niemczech w ciągu ostatnich sześciu miesięcy Fiesta sprzedała się w liczbie 31 161 egzemplarzy – w tym samym okresie 2005 roku było ich 28 382. Najświeższe wyniki sprzedaży w całej Europie pozwoliły małemu Fordowi z Kolonii uplasować się w czołówce najpopularniejszych samochodów. W ciągu pierwszego półrocza na Starym Kontynencie zostało sprzedanych 205 200 sztuk tego modelu. Dla porównania w analogicznym okresie roku ubiegłego na rynki trafiło 186 200 aut.

Dowiedz się więcej o modelu Ford Fiesta

Ford Fiesta produkowany jest podobnie zresztą jak siostrzany model Fusion w niemieckiej Kolonii. Codziennie mury nowoczesnej, choć jednej z najstarszych, fabryk Forda opuszcza dziennie ponad 1800 jednostek tych dwóch modeli amerykańskiej marki. Większa część samochodów, około 83%, trafia na eksport do ponad 50 krajów.

Czytaj także:

30 lat Fiesty 2006-07-07

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Fiesta
Ford Fiesta
Cena podstawowa już od: 46 050 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford Fiesta Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Ford Fiesta

Podobne wiadomości:

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na...

Premiery 2017-09-14

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

~alek 2006-07-21

miałem okazje widziec i nawet troszke pojezdzic nową Fiestą. I rzeczywiscie, jak na lifting to bardzo udany, w wiekszosci przypadków bowiem zmiany nie są widoczne na pierwszy rzut oka, a tu widac co jest nowe i co wazne poprawa wyszla im na dobre

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.